Czas na K!

Czas na K! Co trzy lata tereny Messe Düsseldorf stają się stolicą przemysłu tworzyw sztucznych. Targi K to największa wystawa branży tworzyw sztucznych, gdzie prezentowane są światowe premiery, najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania oraz dyskutowane są przełomowe idee. To także miejsce spotkań tysięcy specjalistów - podczas poprzedniej edycji targów ofertę ponad trzech tysięcy wystawców obejrzało 218 tys. gości, z czego ponad połowa przyjechała spoza Niemiec. Tegoroczna edycja targów K potrwa od 19 do 26 października.

W tym roku przypada 20. edycja wystawy odbywającej się co trzy lata od roku 1952. Targi prezentują najnowsze osiągnięcia w zakresie przemysłu tworzyw sztucznych, a ich zakres tematyczny obejmuje materiały polimerowe, technikę przetwórstwa, narzędzia oraz wielostronne zastosowania tworzyw sztucznych i kauczuku.

Jedną z atrakcji targów będą specjalne pokazy w hali 6, odbywające się pod hasłem "Plastics shape the future" ("Tworzywa kształtują przyszłość"). Po raz dziewiąty będzie to miejsce wymiany informacji, idei i opinii dla gości targowych i publiczności. W tym roku kluczowymi obszarami będą funkcjonalność, estetyka i zrównoważony rozwój. W ciągu siedmiu dni rozmowy poświęcone następującym tematom szczegółowym: "Przemysł tworzyw 4.0", "Projektowanie elementów lekkich", "Odpady w wodach morskich", "Młodzież i edukacja", "Tworzywa a design" oraz "Efektywność surowcowa". Eksperci ze świata nauki, biznesu i polityki będą dyskutować nad wyzwaniami gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi, próbując znaleźć rozwiązania palących problemów.

Specjalne miejsce podczas targów poświęcone będzie technologii druku 3D. W hali 4 w ramach 3D fab+print prezentowane będą technologie przyrostowe, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem ze strony branży opakowaniowej, motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i wielu innych. Ich stosowanie w wielu aplikacjach jest trudne do przecenienia, zwłaszcza wówczas, gdy odwzorowywany kształt jest szczególnie skomplikowany. Temat druku 3D będzie także obecny podczas prezentacji w hali 6 podczas dnia otwarcia targów.

W czasie targów warto także odwiedzić Science Campus w hali 7 - miejsce spotkań i dyskusji, gdzie głównymi tematami będą innowacje w zakresie efektywności surowcowej, Przemysł 4.0, nowe materiały i wiele innych. W gronie uczestników znajdzie się kilkanaście niemieckich i europejskich instytutów badawczych, organizacji branżowych i stowarzyszeń.

K 2016


Czytaj więcej:
Targi 1280