DS Smith inwestuje w nowoczesną fabrykę opakowań w Polsce

DS Smith inwestuje w nowoczesną…

DS Smith, wiodący producent proekologicznych opakowań ogłosił dzisiaj, że zainwestuje łącznie 100 milionów funtów brytyjskich w budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych w Polsce i we Włoszech w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów. 

Inwestycja w Polsce jest konsekwencją znacznego wzrostu firmy w ciągu ostatnich trzech lat. Wspiera ona ambitne plany DS Smith w zakresie dalszego rozwoju organicznego. W związku z oczekiwanym dalszym wzrostem rynku pro-ekologicznych opakowań z tektury, wynikającym z coraz większego znaczenia handlu elektronicznego oraz rosnącego tradycyjnego rynku żywności i napojów, nowy zakład zapewni niezbędne moce produkcyjne. 

Firma DS Smith jest dobrze przygotowana do reagowania na te trendy - 85% jej globalnej oferty koncentruje się na towarach konsumenckich. Skupiając się na opakowaniach z tektury nadających się do recyklingu, DS Smith skutecznie reaguje na zapotrzebowanie rynku proponując rozwiązania zastępujące jednorazowe tworzywa sztuczne. 

Nowy zakład produkcyjny w Polsce zostanie wybudowany w Bełchatowie. Będzie stanowić mile widziany impuls dla lokalnej gospodarki. Inwestycja ta będzie kolejnym znaczącym krokiem w dalszym rozwoju firmy na polskim rynku po udanej realizacji budowy nowego zakładu w Kutnie w 2005 roku, a następnie rozbudowie istniejącej fabryki w Oławie. 

- Patrząc w przyszłość, nadal koncentrujemy się na spełnianiu i wyprzedzaniu oczekiwań naszych klientów. Ta nowa inwestycja zapewni nam możliwość reagowania na zmieniające się zachowania konsumentów. Będzie ona odgrywała kluczową rolę dla naszego dalszego rozwoju wraz z naszymi klientami w nadchodzących latach. Kreujemy opakowania z myślą o zmieniającym się świecie i wprowadzamy innowacje w zakresie pro-ekologicznych rozwiązań opakowaniowych dla polskiego rynku - komentuje Krzysztof Sadowski, Dyrektor Zarządzający DS Smith Polska i Kraje Bałtyckie.

Oznacza to również ciągłe dążenie firmy do zapewnienia najlepszej możliwej obsługi obecnych i nowych klientów poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii produkcyjnych, innowacji i zrównoważonego rozwoju. Nowa fabryka o powierzchni 37 000 m2 zostanie uruchomiona w I kwartale 2022 roku.


Czytaj więcej: