Debata PlasticsEurope Polska na targach Plastpol 2019

Debata PlasticsEurope Polska…

Podczas XXIII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbędzie się spotkanie prasowe połączone z debatą panelową. Wstęp jest wolny. Gospodarzami spotkania są Fundacja PlasticsEurope Polska, organizacja reprezentująca przemysł tworzyw sztucznych w Polsce oraz Targi Kielce - organizator targów Plastpol 2019.

Na konferencji, która odbędzie się 28 maja, o godzinie 10:30, w hali E a dokładnie w kapsule E3, poruszony zostanie temat: "Tworzywa sztuczne pod presją - jak branża odnajdzie się w nowej sytuacji?". Program spotkania przewiduje prezentację Targów Kielce, prezentację PlasticsEurope Polska nt. przemysłu tworzyw sztucznych w Polsce i Europie (produkcja, zapotrzebowanie, wskaźniki produkcji, bilans handlu zagranicznego), panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych przedstawicieli przemysłu tworzyw sztucznych oraz nauki, sesja pytań i odpowiedzi.

PlasticsEurope Polska, fundacja reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, działa w ramach ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope z siedzibą w Brukseli. Oddział polski należy do Regionu Europy Centralnej z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem, do którego poza Polską, Niemcami, Austrią i Szwajcarią, należą również Węgry, Słowenia, Słowacja, Republika Czeska, Litwa, Łotwa oraz Estonia.

PlasticsEurope jest jednym z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych, którego centra zlokalizowane są w Brukseli, Frankfurcie, Londynie, Madrycie, Mediolanie i Paryżu. Stowarzyszanie utrzymuje kontakty z europejskimi i krajowymi stowarzyszeniami branżowymi i skupia ponad 100 firm członkowskich, których łączny udział w produkcji wszystkich polimerów wytwarzanych w krajach Unii Europejskiej (EU28), a także w Norwegii, Szwajcarii i Turcji, wynosi powyżej 90%.

Europejski przemysł tworzyw sztucznych w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia zasobności w Europie poprzez upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań i podwyższenie standardu życia obywateli oraz umożliwia efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych, a także ochronę klimatu. Ponad 1,5 miliona ludzi pracujących w 60 000 firm (głównie w sektorze średnich i małych przedsiębiorstw, które zajmują się przetwórstwem) generuje obroty o wartości ponad 350 mld euro rocznie. Przemysł tworzyw sztucznych obejmuje producentów polimerów - reprezentowanych przez PlasticsEurope, przetwórców - reprezentowanych przez EuPC oraz producentów maszyn - reprezentowanych przez EUROMAP.


Czytaj więcej:
Analiza 320

Jedno z czołowych europejskich stowarzyszeń
 

Jedno z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych skupiające ponad 100 firm członkowskich, w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii i Turcji.

Polska

Reportaże

Forum