"Dni Ekstruzji" 1.Plastcompany dużym sukcesem

"Dni Ekstruzji" 1.Plastcompany…

Firma 1.Plastcompany już po raz kolejny w tym roku zaprosiła swoich klientów do spotkania „na żywo” ze swoimi pracownikami. Tym razem w Bronisławowie, położonym pomiędzy Łodzią a Warszawą, w przepięknym otoczeniu Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, uczestnicy „Dni Ekstruzji” mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie wytłaczania rur z tworzyw sztucznych.

Do hotelu Magellan przybyło ponad 60 przedstawicieli branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, skupionych głównie wokół sektora produkcji rur, aby zapoznać się z ofertą 1.Plastcompany przeznaczoną dla tej gałęzi przemysłu.

Pierwszy dzień seminarium poświęcony został firmie KraussMaffei, która jest uznanym dostawcą maszyn i urządzeń do produkcji rur z tworzyw sztucznych. Klaus-Dieter Lorius, szef działu rur i profili opowiedział m. in. o najnowszej inwestycji niemieckiego producenta.

Najnowocześniejsze na świecie centrum techniczne ekstruzji, które powstaje w nowej lokalizacji w Laatzen koło Hanoweru będzie dysponować 26 liniami do wytłaczania. - Od trzeciego kwartału 2022 r. klienci znajdą w jednym miejscu całe spektrum repertuaru technologii wytłaczania KraussMaffei. Najważniejszym punktem nowego zakładu w Laatzen, w którym w przyszłości połączą się działy  ekstruzji z Monachium i Hanoweru, zatrudniające 700 pracowników, jest duże centrum techniczne wytłaczania - wyjaśnił Klaus-Dieter Lorius.

untitled-6

- Nasi klienci będą mogli na żywo wypróbować wszystkich technologii dostępnych w KraussMaffei, przeprowadzać testy z własnymi surowcami i wymieniać się pomysłami z doświadczonymi pracownikami ze wszystkich dziedzin wytłaczania, takich jak mieszanie, wytłaczanie rur i profili, ale też dotyczącymi cyfryzacji i Przemysłu 4.0 - dodał.

Drugim punktem wystąpienia przedstawiciela KraussMaffei była prezentacja systemu wytłaczania QuickSwitch firmy Krauss-Maffei, który pozwala na znaczące skrócenie czasu zmiany średnic rur w trakcie procesu wytłaczania. System QuickSwitch jest przeznaczony do czterech zakresów średnic: od 25 do 63 mm, od 70 do 160 mm, od 160 do 250 mm i od 280 do 500 mm. W zależności od wymagań i zastosowania można produkować zarówno jednowarstwowe, jak i wielowarstwowe rury poliolefinowe.

System QuickSwitch można również opcjonalnie wyposażyć w innowacyjny system wewnętrznego chłodzenia rur (IPC). Daje to producentom wyraźną przewagę nad konkurencją, ponieważ wysoce wydajny system wewnętrznego chłodzenia rur zapewnia jeszcze lepszą efektywność kosztową.

Inne prezentacje firmy KraussMaffei dotyczyły bezpośredniego wytłaczania i podwójnej kompresji rur PVC oraz wytłaczania profili PVC. Na koniec pierwszego dnia „Dni Ekstruzji” przedstawiciel T.H.E. Machines zaprezentował technologie produkcji rur 5-warstwowych z płaszczem aluminiowym.

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie
 

Surowce, Wytłaczanie, Wtrysk, Wytłaczanie przez rozdmuch, Dozowanie, Suszenie, Przetwórstwo EPS XPS, Mieszanie, Manipulatory, Transport materiału, Automatyzacja produkcji.

Polska, 60-415 Poznań, Czarnkowska 3a

Reportaże

Forum