Dni Kompetencyjne Wittmann 2024 - pełny sukces

Dni Kompetencyjne Wittmann…

Pod hasłem "Zajmujemy się formowaniem wtryskowym" Grupa Wittmann zaprosiła w środę czerwca 19 i czwartek 20 czerwca swoich klientów i partnerów do Marx Halle w Wiedniu. Zaproszenie to przyjęło ponad 1.000 gości, którzy dzięki interesującym prezentacjom technicznym i licznym eksponatom, a także podczas zwiedzania zakładu mogli przekonać się o kompetencjach Grupy Wittmann.

Wydarzenie rozpoczęło się od specjalistycznych wykładów na temat cyfryzacji.  Dyskusję na temat różnych aspektów cyfryzacji rozpoczął dr Mikula Thiem z Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn i Urządzeń VDMA. Po nim głos zabrali eksperci z Grupy Wittmann, którzy za pomocą interaktywnych prezentacji przybliżyli gościom rozwój Grupy w dziedzinie cyfryzacji. Tematy obejmowały zarówno komunikację za pośrednictwem platformy Wittmann 4.0, problemy z zachowaniem przejrzystość danych, jak i inteligentne systemy wsparcia i wykorzystania sztucznej inteligencji w celu zapewnienia jeszcze lepszej obsługi klienta.

Odwiedzający, dzięki dużej ilości eksponatów, mieli także możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami firmy Wittmann w zakresach związanych z wykorzystaniem w przetwórstwie tworzyw sztucznej inteligencji, cyfryzacji, oszczędności zasobów materiałowych i energetycznych, wykorzystaniem zasilania prądem stałym DC a także z różnymi technologiami. Poczynając od detali, które produkowane były na wtryskarkach MicroPower i dla obejrzenia których koniecznym było wykorzystanie mikroskopu, aż po pełne linie automatyzacji i  szereg urządzeń peryferyjnych .

Po ekscytującym przemówieniu dr. Alexandra Kronimusa, p.o. dyrektora zarządzającego PlasticsEurope Germany, zatytułowanym "Sztuczna inteligencja i cyfryzacja - przełomy dla przemysłu tworzyw sztucznych", goście mogli zakończyć dzień przytulną kolacją i prywatnymi spotkaniami.

jhgjtg

Drugiego dnia w czwartek również była możliwość obejrzenia eksponatów zgromadzonych w Marx Halle.

Dużym zainteresowaniem spotkała się możliwość zwiedzenia fabryk produkcyjnych. Możliwość taka była zarówno pierwszego jak i drugiego dnia, co pozwoliło wielu Gościom na zobaczenie dwóch wybranych zakładów produkcyjnych. Można było zwiedzić fabrykę produkującą wtryskarki Wittmann Battenfeld GmbH w Kottingbrunn. W tej położonej na południe od Wiednia fabryce zaoferowano nie tylko możliwość zwiedzania linii produkcyjnych, ale także przygotowano dodatkowe eksponaty.  Kolejnym zakładem polecanym do zwiedzenia była lokalizacja w Wiedniu w której produkowane są roboty. Poza dwoma austriackimi zakładami Goście mogli obejrzeć także produkcję w fabryce Wittmann w Mosonmagyaróvár na Węgrzech.

Michael Wittmann, Dyrektor Zarządzający i współwłaściciel Grupy Wittmann, podsumowuje - Dni Kompetencji przerosły nasze oczekiwania. Mogliśmy gościć ponad 1000 gości z 37 krajów. Zainteresowanie naszymi wykładami i wystawami było ogromne, a atmosfera znakomita.

Dr Werner Wittmann, założyciel i dyrektor zarządzający Grupy Wittmann, również cieszy się z udanego wydarzenia i ożywionej wymiany poglądów z partnerami biznesowymi z całego świata.


Czytaj więcej:
Targi 1284
Recykling 1057

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna