Do Targów Kompozyt-Expo pozostały 3 tygodnie

Do Targów Kompozyt-Expo pozostały…

Niespełna miesiąc dzieli nas od jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo.

W dniach 8 i 9 października 2019 branża spotka się w EXPO Kraków. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających bogaty program towarzyszący. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa m.in. dlatego, że do grona wystawców dołączyła rekordowa ilość nowych firm z Polski i zagranicy. 

Nie tylko targi

Targi Kompozyt-Expo zbudowały swoją renomę poprzez międzynarodowe grono wystawców i zwiedzających, ale także poprzez program towarzyszący bogaty zarówno w eksperckie wykłady, specjalistyczne salony czy referaty naukowe. Nie inaczej będzie w tym roku.

Swoją premierę będzie miał Salon Seal-Bond, gdzie swoje rozwiązania zaprezentują producenci oraz dystrybutorzy materiałów i urządzeń do klejenia i uszczelniania. Po raz drugi odbędzie się Salon Lab-Control - uczestniczące w nim firmy zaprezentują akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy. W ramach sesji referatowej "Nauka dla Przemysłu" przewidziane są trzy bloki tematyczne: recykling materiałów kompozytowych, kompozyty polimerowe, kompozyty metalowe i ceramiczne. Tradycją stały się już warsztaty eksperckie, organizowane we współpracy z Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych. 

Jubileuszowa edycja

Jubileuszowa edycja targów Kompozyt-Expo będzie okazją do świętowania sukcesu, ale też zwrócenia uwagi na to, że potencjał tej technologii nie jest w Polsce jeszcze w pełni wykorzystany. Dla organizatorów stanowi to nieustanną inspirację do pracy i polepszania oferty. Tym bardziej, że kompozyty nazywane są materiałem przyszłości.

- Trudno sobie dzisiaj wyobrazić takie gałęzie jak przemysł stoczniowy, motoryzacyjny czy lotniczy bez dużego udziału technologii kompozytowych. Praktycznie wszędzie, gdzie istotne jest utrzymanie niskiej wagi i wysokich właściwości mechanicznych, a także odporności na warunki atmosferyczne, stosowane są kompozyty - mówi Jacek Koczwara, prezes zarządu spółki Mastermodel. 

Kompozyt-Expo

Strefa Kariery

Specjalne miejsce na tegorocznych targach zostało przeznaczone dla oferujących pracę i szukających zatrudnienia. W Strefie Kariery pojawi się szeroka oferta pracy dla pracowników branży przemysłowych, a także okazja do konsultacji z doradcami personalnymi podczas darmowych warsztatów. Firmy maja możliwość zgłaszania swoich ofert pracy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Strefa Kariery powstaje przy współpracy z HR Wise - firmą doradztwa personalnego specjalizującą się w rekrutacji inżynierów oraz pracowników technicznych na stanowiska niższego i wyższego szczebla dla firm przemysłowych z różnych branż.

Zaplanuj swój udział na targach

Zachętą do odwiedzenia targów może być to, że ponad 30 firm z tegorocznej puli wystawców to zupełnie nowi gracze w historii targów. Dla zwiedzających organizatorzy przygotowali ułatwienie - po rejestracji na stronie www.kompozyt-expo.pl można pobrać identyfikator, który po wydrukowaniu uprawnia do bezpłatnego wejścia na targi przez 2 dni.

Organizatorem Targów Kompozyt-Expo jest firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Targi odbędą się w dniach 8-9 października 2019 r. w EXPO Kraków.


kompozyt-expo19-jubileuszowa-edycja-ps10