Dolder dystrybutorem teflonu firmy DuPont w Europie

Dolder dystrybutorem teflonu… Od początku stycznia br. dystrybucją tworzyw fluorowych firmy DuPont Chemicals and Fluoroproducts (DC&F) w kolejnych sześciu krajach - we Francji, Grecji, Polsce, Hiszpanii, Portugalii i na Litwie - zajmuje się firma Dolder AG z siedzibą w Bazylei. Dolder pozostanie bezpośrednim dystrybutorem w dotychczas obsługiwanych krajach europejskich oraz na nowych rynkach, z wyjątkiem Hiszpanii i Portugalii, gdzie będzie działał jego oficjalny przedstawiciel - firma Plastics Agents z siedzibą w Walencji.

Dzięki wyborze firmy Dolder na dystrybutora tworzyw fluorowych firmy z takich branż, jak motoryzacja, lotnictwo, farmaceutyki, produkcja półprzewodników i elektronika będą mogły korzystać z technicznego wsparcia oraz doświadczenia sprzedażowego firmy Dolder na poziomie lokalnym, mając jednocześnie dostęp do zaawansowanych technologicznie rozwiązań w obrębie tworzyw fluorowych oferowanych przez firmę DuPont.

- Partnerzy dystrybucyjni odgrywają kluczową rolę w naszym dążeniu do zaprezentowania klientom pełnej gamy oferowanych rozwiązań i ich zalet oraz zapewnienia szybkich dostaw polimeru fluorowego Teflon - mówi Sylvie Gallou, dyrektor firmy DuPont Chemicals and Fluoroproducts w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). - Jesteśmy przekonani, że Dolder jest doskonałym partnerem, który przyczynia się do rozwoju naszego biznesu w tych regionach.

- Zamierzamy zainwestować w zapewnienie mocnego lokalnego wsparcia technicznego dedykowanego produktom na bazie tworzyw fluorowych Teflon, zarówno w nowych obszarach geograficznych, jak i w nowych dziedzinach zastosowań, zacieśniając jednocześnie nasze wieloletnie partnerstwo z firmą DuPont - powiedział Matthys Dolder, dyrektor generalny firmy Dolder AG.

Zastosowanie produktów znanych pod marką Teflon jest szerokie - wykorzystuje się je w wielu w zastosowaniach, zarówno w wysokich, jak i niskich zakresach temperatur.