Dom z butelek PET

Dom z butelek PET
Różne dziwne rzeczy mogą nas spotkać ze strony projektantów opakowań, ale ta w kategorii dziwności jest na pewno na absolutnie topowym miejscu. I wcale nie powstała w głowie specjalistów od reklamy czy designu.

Historia jest niezwykła. Otóż pewna argentyńska rodzina zbudowała sobie dom z butelek PET. Ekologiczna budowla ze zużytych opakowań służy dwupokoleniowej rodzinie. Stała się atrakcją niewielkiej miejscowości Puerto Iguazu w Argentynie.

Z butelek PET stworzono ściany, łóżka, stoliki, drzwi oraz niektóre proste elementy np. kosz na śmieci. Okna, dach i drzwi zbudowano z innego rodzaju wykorzystanych już wcześniej opakowań. Wszystko po to by, jak tłumaczy nietypowa familia, promować ekologiczny tryb życia i zrównoważony rozwój. Cóż, na pewno w Puerto Iguazu problem z odpadami nie istnieje.

Warto policzyć wszystkie butelki jakie poszły na budowę tego przytulnego wnętrza: ściany - 1200 butelek PET, dach - 1300 kartonowych opakowań typu Tetra Pack, pierwsze łóżko - 120 butelek PET, drugie łóżko - 200 butelek, drzwi i okna - 140 opakowań po płytach CD, schody - 340 butelek, fotele - 200 butelek.

Dom z butelek PET


Dom z butelek PET


Dom z butelek PETCzytaj więcej: Butelki 233 Ciekawostki 158