Domo i Ultrapolymers rozszerzają partnerstwo w zakresie Technylu

Domo i Ultrapolymers rozszerzają…

Spółka Domo Chemicals, wiodący producent tworzyw konstrukcyjnych oraz spółka Ultrapolymers, ogólnoeuropejska firma dystrybucyjna, ogłosiły europejskie partnerstwo dystrybucyjne. Przejęcie przez spółkę Domo europejskiego przedsiębiorstwa Performance Polyamides Business (Polytechnyl) z grupy Solvay zainicjowało zmiany w strukturze dystrybucji produktów Technyl.

Od 1 maja 2020 roku oprócz oferowania tradycyjnej gamy produktów Domo spółka Ultrapolymers będzie działać jako ogólnoeuropejski dystrybutor produktów Technyl. Należąca do grupy Ravago spółka Ultrapolymers jest czołowym dystrybutorem polimerów, który został założony w Belgii w październiku 2002 roku. Dzięki posiadaniu 27 podmiotów gospodarczych w Europie, Turcji i RPA spółka Ultrapolymers sprzedaje swoje produkty klientom w ponad 40 krajach. Należących do niej 45 magazynów znajduje się w strategicznie bliskiej odległości od klientów, co zapewnia bezpieczne i szybkie dostawy.

- Dzięki partnerstwu ze spółką Domo która jest jednym z największych graczy na rynku poliamidów będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę o najwyższej jakości portfolio PA6 i PA66 na wszystkie kraje europejskie (z wyjatkiem Serbii i Rosji). Dotychczasowi klienci spółki Ultrapolymers: - nabywcy Domamid i Econamid - mogą teraz oczekiwać tych samych standardów usług, przy jednoczesnym zapewnieniu szerszej oferty - podkreśla Marc Swatosch, europejski kierownik ds. produktów w spółce Ultrapolymers.

Od 1 maja spółka Ultrapolymers będzie rozprowadzać pełną ofertę spółki Domo obejmującą polimery techniczne PA6 i PA66 oraz PPA i PPS sprzedawane pod markami Technyl, Domamid, Thermec i Econamid. Spółka Domo jest nie tylko producentem poliamidów numer 2 w Europie. Skupia się ona także na rozwoju zrównoważonych rozwiązań. Wraz z przejęciem firmy Polytechnyl znacznie poszerzył się asortyment zrównoważonych produktów. Ofertę poszerzono o gamę produktów Technyl 4Earth, opracowanych w procesie recyklingu poprodukcyjnych odpadów tkanin poduszek powietrznych. 

- Nasza współpraca ze spółką Ultrapolymers jest od samego początku bardzo udana. Spółka Ultrapolymers jest niezawodna, przyjazna we współpracy, profesjonalna i zawsze stara się zapewnić rozwiązania handlowe i techniczne. Dzięki rozszerzeniu naszego partnerstwa o zakres działalności Polytechnyl możemy teraz dotrzeć do użytkowników końcowych we wszystkich krajach europejskich i szybko reagować na potrzeby małych i średnich klientów na całym kontynencie - stwierdza Ron Bult, dyrektor ds. globalnej sprzedaży EP w spółce Domo.

Przejście na pełną współpracę ze spółką Ultrapolymers zajmie dwa miesiące. Aby zapewnić płynną zmianę dla klientów i nieprzerwaną działalność, obie spółki stworzyły dokument zawierający pytania i odpowiedzi, który przedstawia wszystkie praktyczne szczegóły tej ważnej zmiany. 

domopr016a