Doskonały rok dla firmy Manuli Ekobal

Doskonały rok dla firmy Manuli Ekobal
To był bardzo udany rok dla firmy Manuli Ekobal. Jego zwieńczeniem jest udział w Międzynarodowych Targach Ekologicznych Poleko 2007, które odbywają się w Poznaniu. Manuli Ekobal prezentuje tam m.in. nowoczesną prasę do odpadów Ekopack/Ekosack40.

Na polskim rynku opakowaniowym Manuli Ekobal pojawiło się w 2002 r. Jest przedstawicielem włoskiej firmy Manuli Stretch S.p.a., największego europejskiego producenta wysokiej jakości folii stretch i taśm klejących oraz czeskiej firmy Ekobal s.r.o., producenta specjalistycznych maszyn i linii pakujących do zabezpieczania różnego rodzaju ładunków jednostkowych i paletowych.

W tej chwili Manuli Ekobal plasuje się w czołówce największych krajowych dostawców techniki opakowaniowej dla przemysłu. Swoje rozwiązania technologiczne dostarcza do ponad 25 proc. firm, działających na rynku. Z rozmaitych technologii spółki korzystają m.in. tacy renomowani odbiorcy jak Bakoma, Grupa Żywiec, Master Foods Polska, Mokate, Lotos Oil, Ferrero Polska, Leroy Merlin Polska.

Z częścią oferty Manuli Ekobal można się było zapoznać przy okazji, trwających właśnie w Poznaniu targów Poleko 2007.

Na stoisku firmy największe wrażenie robiła prasa do odpadów Ekopack/Ekosack 40 (pakiet 1/4 palety). Może być ona wykorzystywana w magazynach, niewielkich domach handlowych, punktach skupu surowców wtórnych, sklepach i supermarketach oraz restauracjach.

- Produkcja takich pras odbywa się na Słowacji. W tej chwili w Polsce, za sprawą naszej firmy, pracuje z pewnością niemal 200 tego typu urządzeń. Model, który prezentujemy umożliwia spore obniżenie kosztów związanych z usuwaniem odpadów i 20 - krotnie redukuje miejsce potrzebne na składowanie materiału odpadowego - tłumaczył w Poznaniu Piotr Widawski, dyrektor handlowy Manuli Ekobal. - Ponadto prasa umożliwia też, dzięki standardowemu wyposażeniu w specjalne uchwyty na worki foliowe, prasowanie materiałów drobnych, mokrych oraz odpadów o silnym zapachu.

Stoisko Manuli Ekobal na targach Poleko 2007


Co charakteryzuje prasę, przy której ustawiali się liczni zwiedzający?

Składa się ona z dwóch części. Pierwszą stanowi prasa właściwa, zawierająca mechanizm prasujący z elektroniczną kontrolą maksymalnej siły prasowania, która gwarantuje skuteczne prasowanie materiału odpadowego. Druga cześć, to natomiast ruchomy kontener, który pozwala na segregowanie odpadów. Prasa umożliwia pracę w dwóch cyklach: prasowania wstępnego oraz prasowania ostatecznego, mającego na celu ściśnięcie materiału i ręczne związanie go taśmami wiążącymi.


brak
 

Opakowania i maszyny pakujące, taśmy spinające, folie stretch, folie termokurczliwe, maszyny obkurczające, owijarki do palet

Polska