Drewnex - każdego dnia patrzymy w przyszłość

Drewnex - każdego dnia patrzymy… 2016 rok w Drewnexie będzie stał pod znakiem ważnych przemian. W planach nie tylko dalsza modernizacja części produkcyjno-badawczej, ale również praca nad wizerunkiem marki.

W dobie innowacyjnej gospodarki mają szansę tylko te przedsiębiorstwa, które na pierwszym miejscu stawiają ciągły postęp. Do tego grona niewątpliwie należy Drewnex. To filozofia, która przyświeca jej już od blisko trzydziestu lat i która sprawia, że każdego roku firma realizuje kolejny etap swojego strategii rozwoju. Nie inaczej będzie również w tym roku.

Wartość intelektualna

Rocznie Drewnex przetwarza ponad pięć tysięcy ton odpadów, ale jego specjalnością jest bez wątpienia compounding. Obecne możliwości firma zawdzięcza wciąż modernizowanemu parkowi maszynowemu i rozwojowi własności intelektualnej. Czynniki te wpływają nie tylko na szybkość pracy, ale przede wszystkim na jej jakość. - Nowoczesne urządzenia w połączeniu z najnowszą technologią pozwalają na płynną realizację zleceń, wyeliminowanie ryzyka zanieczyszczeń podczas równoczesnej realizacji różnych projektów oraz maksymalne ograniczenie ubytków związanych z etapami przejścia z surowca na surowiec – wyjaśnia współwłaściciel, Przemysław Miśkiewicz. Aby móc świadczyć kompleksowe usługi na najwyższym poziomie, Drewnex rozwija swoją infrastrukturę na trzech poziomach: recyklingu, compoundingu i działalności laboratorium. Ciągła specjalizacja podnosi kompetencje firmy, i co ważne – gwarantuje jej rynkową niezależność.

Mając świadomość, jakie korzyści niesie za sobą wartość intelektualna, Drewnex kładzie szczególny nacisk na rozwój prac badawczych (firma może się w tym zakresie pochwalić współpracą z uznanymi, polskimi uczelniami). Prace laboratorium firmy wpływają na podnoszenie standardów wewnątrz zakładu, ale jego kadra coraz częściej realizuje też zlecenia dla partnerów zewnętrznych. Najwyższy poziom świadczonych usług potwierdzają nie tylko wieloletni kontrahenci, ale również prestiżowe certyfikaty, w tym m.in. Instytutu Badawczego Opakowań COBRO czy TÜV Rheinland Inter Cert Kft.

Najbliższe plany

Rozwój to również wymiana myśli i doświadczeń, dlatego Drewnex bierze aktywny udział w branżowych wydarzeniach. Najbliższą okazją do spotkania z przedstawicielami firmy będą: odbywająca się w dniach 14-15 kwietnia konferencja Plastech oraz mające miejsce między 17 a 20 maja XX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. To ważny moment w planach przedsiębiorstwa, ponieważ właśnie tutaj Drewnex zaprezentuje zmiany, jakie zostaną wdrożone w czasie nadchodzących miesięcy.

Już teraz firma zapowiada – będziemy koncentrować się na dalszej specjalizacji poszczególnych dywizji. Jak dawniej będą one ze sobą ściśle współpracować, ale nadanie każdej z nich większej niezależności ma jeszcze bardziej zwiększyć efektywność i poprawić jakość pracy. – Naszym celem jest też szersze wykorzystanie instalacji umożliwiających ingerencję w bazowy surowiec wejściowy, co umożliwi jeszcze szersze wykorzystanie surowców - dodaje Przemysław Miśkiewicz. Priorytetem jest praca zakładu, ale firma nie zapomina również o swoim wizerunku. Szczegóły będą znane wkrótce, ale już wiadomo: będzie on łączył w sobie prawie trzydziestoletnią historię Drewnexu z jej spojrzeniem w przyszłość oraz podkreślał tak ważne dla firmy aspekty jak rozwój i nowoczesność.

Czytaj więcej: