Drinktec 2022: Przygotowania zgodnie z planem

Drinktec 2022: Przygotowania…

Najbliższa edycja drinktec, wiodących na świecie targów branży napojów i płynnej żywności, odbędzie się w Monachium w dniach 12-16 września 2022 roku. Duże zainteresowanie udziałem w targach zarówno wystawców krajowych i zagranicznych pokazuje, że targi cieszą się wysokim uznaniem jako źródło inspiracji dla branży napojów i płynnej żywności.

- Przy stanie rezerwacji 90 procent powierzchni wystawienniczej widać wyraźnie, że spotkania osobiste nadal odgrywają ważną rolę dla naszych wystawców -  wyjaśnia Markus Kosak, kierownik targów drinktec.

Już dziś można powiedzieć, że zapotrzebowanie na powierzchnię wystawienniczą jest porównywalne z poziomem poprzedniej edycji targów drinktec. - Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych nic nie zastąpi pełnego przeglądu rozwiązań technologicznych. Producenci napojów z całego świata potrzebują inspiracji i dialogu z wystawcami. Nawet podczas pandemii było jasne, jak ważne jest, aby wszystkie rynki mogły być dobrze, szybko i ekonomicznie zaopatrywane. Do tego niezbędna jest odpowiednia technologia - podkreśla Richard Clemens, prezes zarządu stowarzyszenia VDMA Food Processing and Packaging Machinery Association, wspierającego targi drinktec.

Dla zespołu targowego szczególnie ważne jest również to, że dostępne obecnie narzędzia cyfrowe oferują jeszcze więcej możliwości, aby usprawnić udział w targach zarówno wystawcom jak i zwiedzającym.

Wystawcy na targach drinktec mogą poprzez wpisy w katalogu rozwiązań (Solutions Directory) podkreślić swoje kompetencje w poszczególnych obszarach tematycznych. Katalog Solutions Directory będzie dostępny online już od końca 2021 roku. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą targów w zakresie własnych obszarów zastosowań, bezpośrednio na swoich urządzeniach mobilnych za pomocą przewodnika po innowacjach - usługi dostępnej wyłącznie dla gości targów.

Do głównych tematów wokół których skupione będą targi należą: zrównoważona produkcja i opakowania, projektowanie produktów, gospodarka wodna, oraz transformacja cyfrowa.

Tak naprawdę drinktec rozpocznie się już w grudniu 2021 roku programem online drinktec TALK. W czterech wydarzeniach online prezentacje ekspertów na temat aktualnych rozwiązań dostarczą wyczerpujących informacji branżowych informacji i umożliwią wymianę poglądów z prelegentami. Cykl webinariów będzie odbywał się żywo w języku angielskim i obejmuje zarówno prezentacje, jak i otwartą sesję pytań i odpowiedzi.

Terminy wydarzeń online

7 grudnia 2021 - Woda i gospodarka wodna.
11 stycznia 2022 - Zrównoważona produkcja i opakowania.
1 lutego 2022 - Rozwiązania cyfrowe i transformacja cyfrowa.
1 marca 2022 - Krajobraz konsumencki i projektowanie produktów.

O ostatniej edycji targów drinktec, która odbyła się w 2017 r. można przeczytać tutaj. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.