DuPont ogłasza zwycięzców Nomex Innovation Award 2022

DuPont ogłasza zwycięzców…

Firma DuPont Personal Protection doceniła najnowsze osiągnięcia w pomysłowości projektowej Nomex podczas konkursu Nomex Innovation Awards 2022 na Interschutz, wiodących targach dla straży pożarnej i ratowników, a także osób pracujących w branży ochrony ludności i sektorach bezpieczeństwa i ochrony. Siódma doroczna ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Hanowerze w Niemczech 21 czerwca 2022 r. i podkreślała współpracę między europejskimi partnerami Nomex i DuPont w opracowywaniu rozwiązań wykonanych z użyciem Nomex® w aplikacjach, które pomagają zapewnić ulepszone bezpieczeństwo użytkownika.

Alfons Held, globalny kierownik marketingowy ds. reagowania kryzysowego w DuPont, ogłosił zwycięzców podczas ceremonii wręczenia nagród. - Nomex Innovation Awards skupia się na rozwoju produktów, które mają pozytywny wpływ na bezpieczeństwo pracowników - powiedział. - Nagrody te potwierdzają ciągłe zaangażowanie naszych partnerów Nomex w technologię, przywództwo i innowacje oraz siłę naszej współpracy, a także podkreślają sprawdzoną wydajność Nomex w wielu zastosowaniach.

Nagrody Nomex Innovation Awards 2022 obejmowały cztery główne kategorie: trzy dotychczasowe, czyli zrównoważony rozwój, komfort i inne innowacje, oraz jedną nową, Nomex Xtreme Performance.

Na początku roku firma DuPont wprowadziła Nomex Xtreme Performance - kategorię produktów oferującą łatwość wyboru innowacyjnych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej do konstrukcyjnego i niekonstrukcyjnego sprzętu gaśniczego. Rozwiązania z nowej kategorii Nomex Xtreme Performance łączą w sobie doskonałe zalety DuPont Nomex, DuPont Kevlar i materiałów o wysokiej wydajności, takich jak PBO, Nomex Nano i Nomex Nano Flex, aby pomóc zapewnić strażakom doskonałą ochronę termiczną i zarządzanie wilgocią, a także ochronę przed wysoką temperaturą, płomieniami, substancjami chemicznymi, przecięciami i niebezpiecznymi cząsteczkami.

Zastosowania w tegorocznej kategorii obejmowały gaszenie pożarów konstrukcji i gaszenie pożarów na terenach dzikich.

Laureaci w kategorii pożarnictwa konstrukcyjnego to:

  • Scantex Crossfire, warstwa zewnętrzna wykonana z DuPont Nomex 3DP Plus i DuPont Kevlar. To nowe rozwiązanie powłoki zewnętrznej w kategorii Nomex Xtreme Performance zapewnia doskonałą trwałość i komfort, wbudowaną odporność na ciepło i ogień oraz niezrównaną wytrzymałość mechaniczną.
  • S-GARD, SWISSGARD 2.0, warstwa zewnętrzna wykonana z DuPont Nomex RSK, warstwa wewnętrzna z DuPont Nomex Comfort. Ta odzież jest zoptymalizowana pod kątem większej mobilności i większego komfortu.
dup032a-pr-image-2
Od lewej: Tomasz Redzimski, kierownik regionalny w DuPont; Klaudia Koćmiel-Onuszko, kierownik ds. rozwoju biznesowego w SCANTEX oraz Alfons Held, globalny kierownik marketingowy ds. reagowania kryzysowego w DuPont, z nagrodą Nomex Innovation Award 2022 przyznaną firmie SCANTEX za rozwiązanie Nomex Xtreme Performance SCANTEX Crossfire z zewnętrzną warstwą wykonaną z DuPont Nomex 3DP Plus i DuPont Kevlar.

Laureaci w kategorii pożarnictwa na terenach dzikich to:

  • SIOEN, sprzęt przeciwpożarowy Oxylus NYO Wildland, odzież wyprodukowana z trójwarstwowego laminatu, wykonana z DuPont Nomex Comfort Ripstop, bariera przeciwpyłowa z DuPont Nomex Nano, warstwa wewnętrzna z DuPont Nomex Knit. To rozwiązanie w kategorii Nomex Xtreme Performance jest pierwszym sprzętem do terenów dzikich z barierą cząstek stałych, który zostanie wprowadzony na rynek urządzeń przeciwpożarowych do terenów dzikich.
  • Heinrich Vorndamme OHG, Fire Fox Twin, warstwa zewnętrzna wykonana z DuPont Nomex VRW. Ten sprzęt to innowacyjna kombinacja warstw zaprojektowana, aby spełnić wymagania zarówno gaszenia pożarów na terenach dzikich, jak i ratownictwa technicznego. Jedna może być noszona samodzielnie podczas gaszenia pożarów na terenach dzikich, a druga może być noszona samodzielnie do ratownictwa technicznego. Gdy obie warstwy są noszone razem, odzież ma podwójne przeznaczenie.