Duo Plast z medalem targów Taropak 2010

Duo Plast z medalem targów…
Firma Duo Plast otrzymała medal Targów Taropak 2010 za innowacyjny produkt wprowadzany na rynek. Produktem tym jest folia stretch posiadająca podwójnej grubości krawędź zewnętrzną.

Nagrodzona na targach Duo - Podwójna Krawędź to folia dmuchana wyposażona zgodnie z nazwą w podwójną krawędź. Tego typu rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w dziedzinie wstępnie rozciągniętej folii. Jest produkowana nie podczas konfekcji, jak większość tego typu folii, ale w trakcie samego procesu produkcji folii. Fakt podwójnej krawędzi oznacza, że folia o grubości 15 mikronów posiada krawędź z grubością 30 mikronów.

Główna zaleta produktu związana jest z zagadnieniem rwania się. Folia stretch bardzo rzadko przerywa się bowiem w swojej środkowej części. W więcej jak 90 proc. rwie się ona od krawędzi. Przerywanie folii jest spowodowane przez błędne cięcia podczas produkcji oraz uszkodzenie krawędzi poprzez nieodpowiednie używanie.

Duo Plast z medalem targów Taropak 2010


Folia Duo posiada dodatkowo tę cechę, która powoduje, że jej rozwijanie jest ułatwione, co powoduje minimalny odgłos podczas jej przetwórstwa. Jest również optymalna do stosowania na szybko owijających maszynach szczególnie z rotującym ramieniem lub rotującym pierścieniem. Za sprawą podwójnej krawędzi użytkownik otrzymuje dodatkowe siatkowe zabezpieczenie ładunku na palecie. W dodatku przy rozciąganiu i owijaniu palety następuje małe zwężenie folii.

Jeszcze jeden czynnik, który charakteryzuje nagrodzony produkt, to fakt, że spośród jego rynkowych odpowiedników, posiada on bardzo dobrą strukturę sieci. Niskie zwężenie folii przy owijaniu skutkuje tym, że warstwy lepiej na siebie zachodzą. Występuje też tzw. olinowanie - jest to efekt zabezpieczenia ładunku poprzez fakt istnienia grubszych krawędzi. Wszyscy użytkownicy folii Duo powinni jeszcze zwrócić uwagę na to, że na krawędziach w dolnych i górnych partiach owiniętej palety występuje spotęgowana grubość zabezpieczająca folię przed zerwaniem.

Czytaj więcej: Folia 331 Nagrody 225Reportaże

Forum

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26