Dwa nowe centra szkoleniowe Haas w Polsce

Dwa nowe centra szkoleniowe… Firma Haas Automation Europe i fabryczny salon sprzedaży Haas (HFO) Polska – oddział Abplanalp Consulting - otworzyły właśnie w naszym kraju dwa Centra Edukacji Technicznej Haas (Haas Technical Education Centres, HTEC).

Pierwszy z dwóch nowych obiektów został otwarty w Kaliszu, drugi w Turku. Tak jak każde otwarcie HTEC, także to w Kaliszu spotkało się z dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób, w tym przedstawiciele lokalnych i regionalnych władz oświatowych i samorządu lokalnego oraz okoliczni przedstawiciele branży maszynowej i wytwórczej.

- Nowe centrum w Kaliszu to jasna, czysta i inspirująca przestrzeń edukacyjna, gdzie uczniowie mają możliwość korzystania z najnowszych obrabiarek CNC firmy Haas. Poza tokarką Haas GT20 i frezarką narzędziową Haas Toolroom Mill, w ośrodku HTEC znajdują się symulatory sterowania CNC Haas - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Dwa centra Haas


- Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który przetrwał ostatni spadek gospodarczy, nie wpadając w recesję. Według analityków umożliwił to po części długoterminowy wzrost w ilości niewielkich firm produkcyjnych, który rozpoczął się w latach 90. XX w., i ich inwestycje w najlepsze dostępne technologie. Haas Automation ma w Polsce wielu klientów - komentuje Peter Hall, dyrektor firmy.

Maszyny Haas i nowy obiekt HTEC wywołały wielkie poruszenie wśród uczniów i pracowników z Turka. - Młodzi ludzie nie chcą pracować w brudnych, staroświeckich zakładach przemysłowych. Teraz mają szansę przekonać się jak nowoczesna i fascynująca może być branża CNC. Oczywiście HTEC przyniesie korzyści również miejscowym firmom. Wkrótce będą mieć możliwość zatrudnienia zmotywowanych młodych ludzi, którzy zdobyli swoje umiejętności, ucząc się na najnowszym sprzęcie – dodaje Peter Hall.

Inicjatywa HTEC to partnerskie związki między europejskimi instytucjami edukacyjnymi, firmą Haas Automation Europe (HAE), jej fabrycznymi salonami sprzedaży (HFO) u dystrybutorów oraz sojuszem liderów przemysłowych w dziedzinie technologii CNC.

Firma HAE uruchomiła program HTEC w 2007 r. w celu walki z problemem, stanowiącym według firmy HAE jedno z największych zagrożeń dla zrównoważonego rozwoju gospodarki na naszym kontynencie: mianowicie z niewystarczającą liczbą utalentowanych i ambitnych młodych ludzi rozpoczynających pracę w przemyśle mechaniki precyzyjnej, posiadających umiejętności z zakresu obróbki CNC.

Program zapewnia obrabiarki CNC firmy Haas instytucjom edukacyjnym w Europie, umożliwiając studentom i uczniom korzystającym z programu HTEC zaznajomienie się z najnowszymi technologiami w dziedzinie obróbki CNC. Takie praktyczne doświadczenie umożliwia zakończenie edukacji z umiejętnościami, które zapewnią im lepsze możliwości zatrudnienia. Z programu Centrów Edukacji Technicznej Haas korzyści czerpią również lokalne i krajowe przedsiębiorstwa przemysłu maszynowego, które mają większy dostęp do dobrze wykształconych praktykantów.

Czytaj więcej:
Maszyny 536

brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie, elektrodrążarki

Polska

Reportaże

Forum