Dzisiaj rozpoczyna się w Kielcach święto branży tworzyw sztucznych

Dzisiaj rozpoczyna się w Kielcach…

Targi Plastpol to wydarzenie, z którego słynie kielecki ośrodek wystawienniczy. Bilans otwarcia tegorocznych Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy jest rekordowy i imponujący: 910 firm z 42 krajów i 7 hal wystawienniczych z pracującymi przez 4 dni maszynami. Wystawa rusza dzisiaj i potrwa do 31 maja. Jest największa w swej 23- letniej historii.

Saksofon z tworzywa sztucznego, elementy prestiżowych marek samochodów, medyczne protezy i w końcu przedmioty codziennego użytku - to tylko nieliczne ciekawe fragmenty ekspozycji firm z całego niemal świata. Można będzie zobaczyć na przykład produkcję folii z biomateriału na bazie skrobi kukurydzianej, bo Plastpol 2019 to także wiedza o najnowszych biodegradowalnych tworzywach i recyklingu, oraz o zrównoważonym obiegu. Wielu liderów polskiej i zagranicznej branży zapowiedziało na swych stoiskach nowości maszynowe i technologiczne. Targom towarzyszą wystawy narodowe Austrii, Czech, Szwajcarii, Portugalii oraz Indii. Ta ostatnia będzie obfitować w oprawę rodem z Bollywood.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych to od wielu edycji niewątpliwie największe wydarzenie branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce, jedno z najbardziej cenionych wydarzeń w Europie. Ponad 50 procent wystawców stanowią przedsiębiorcy zagraniczni z 42 krajów świata i 4 kontynentów. Od ubiegłego roku wystawa powiększyła swą powierzchnię o ponad 17 tysięcy metry kw. Liczba wystawców wzrosła z 840 do 910.

Targi Plastpol ruszają dzisiaj o godzinie 10.00. W ramach formuły otwarcia Fundacja Plastics Europe Polska o 10.30, w kapsule E3, w hali E, przedstawi najnowsze dane na temat branży w Polsce i Europie. Spotkaniu będzie towarzyszyła debata zatytułowana "Tworzywa sztuczne pod presją - jak branża odnajdzie się w nowej sytuacji?".

Wśród wydarzeń towarzyszących warto wymienić konferencję "Tworzywa ekologiczne i specjalne - nowe możliwości", która rozpoczyna się o 10.30, 28 maja. W ciągu dwóch pierwszych targowych dni będzie odbywało się Klastrowe Forum Biznesowe z udziałem klastrów z Polski, Słowacji i Węgier. Organizatorem jest Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingowej. Pierwszego dnia zaplanowano spotkania networkingowe i matchmakingowe, drugiego część konferencyjną.

Polskie firmy branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dynamicznie się rozwijają, z roku na rok rośnie krajowy rynek tej branży - dlatego targi Plastpol to najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej miejsce prezentacji możliwości produkcyjnych, biznesowych kontaktów, przeglądu ciekawych nowości i firmowych debiutów. Dla przedsiębiorców zagranicznych, którzy stanowią już ponad 50 procent  wystawców Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, to wyjątkowa okazja spotkania w jedynym miejscu liderów polskiej branży i nawiązania współpracy.

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez produktów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Wzrasta ich specjalizacja, podążając w stronę recyklingu i biodegradowalności. W 2018 roku podczas targów Plastpol wystawa zgromadziła ofertę 812 firm z 39 państw. Powierzchnia ekspozycji we wszystkich 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka targowego wyniosła 34 000 metrów kwadratowych. Targi odwiedziło blisko 19 000 specjalistów.

Dane PlasticsEurope za rok 2017 mówią, że najwięcej inwestorów zagranicznych w branży przetwórstwa tworzyw pochodzi z Niemiec, Austrii i Włoch. Firmy z tych krajów stanowiły najliczniejszą grupę wystawców roku 2018. W kolejnej edycji targów Plastpol do tego grona dołącza również Turcja z ważnymi firmami branży. Pojawianie się kolejnych silnych graczy międzynarodowego rynku podczas wystawy w Targach Kielce, po raz kolejny daje dowód, że ranga wydarzenia wciąż rośnie.

Zakres branżowy targów obejmuje: technologie, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, opakowania, wzornictwo, tworzywa sztuczne, przetwórstwo gumy, recykling.

Zaproszenie Plastech Plastpol 2019

Redakcja Plastech.pl jako patron internetowy targów Plastpol jest oczywiście obecna na tegorocznej wystawie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w hali E. (E-33).Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska