Efekt Plus uruchamia nową linię do produkcji folii stretch

Efekt Plus uruchamia nową… Firma Efekt Plus Sp. z o.o. uruchomiła nową, 6-metrową linię technologiczną do produkcji folii stretch. Jak poinformował producent, jest to pierwsza tak duża instalacja na świecie. Wydajność nowej linii wynosi 4,5 tony na godzinę, co oznacza, że produkcja folii w firmie wzrośnie o 40 tys. ton rocznie, a łączna moc produkcyjna przedsiębiorstwa osiągnie poziom 120 tys. ton rocznie. Wynik ten sprawia, że Efekt Plus dołączy do grona światowych producentów folii stretch.

Nowa linia technologiczna umożliwi firmie Efekt Plus produkcję 5-warstwowej folii poliolefinowej o grubości 8-35 µm. Dzięki nowej linii powstanie folia o grubości 23 µm pod nazwą Stretch Plus. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań techniczno-recepturowych chronionych zgłoszeniem patentowym, folia posiada szereg cech wyróżniających:
  • odporność na przebicie przy rozciągu 150 proc. - 2,4 kg
  • moment zerwania folii do 410 proc.
  • retencja folii przy zadanym rozciągu 150 proc. - 1,8 kg
  • możliwość wykorzystania do 1,2 kg folii do zafoliowania jednej palety typu euro.
Proces pakowania folii w zakładach produkcyjnych Efekt Plus - w tym również pakowanie foli w kartony - jest w pełni zautomatyzowany. Pozwala to uzyskać maksymalne jej zabezpieczenie i zapobiega uszkodzeniom mechanicznym. Aby tego dopilnować, na straży jakości produktów oferowanych przez firmę stoją prestiżowe certyfikaty - System Zarządzania Jakością ISO: 9001 oraz System Zarządzania Środowiskiem ISO:14001.

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. to wiodący polski producent folii stretch. Firma obecnie posiada dwie fabryki produkcyjne znajdujące się w Rzeszowie oraz Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis Rogoźnica. W ostatnich latach firma zrealizowała szereg inwestycji w zaawansowane technologie, aktywnie pozyskując fundusze na rozwój infrastruktury niezbędnej do produkcji całej gamy najwyższej jakości folii stretch.

Efekt Plus


Czytaj więcej:
Folia 349

Reportaże

Forum