Ekologiczne opakowania na targach Packaging Innovations

Ekologiczne opakowania na…

W związku z przyjęciem przez Parlament UE przepisów dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021 r., Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations pragną przyłączyć się do akcji promującej nowe przepisy, które regulują produkcję opakowań w sposób zrównoważony i ekologiczny.

Zakaz dotyczący produkcji takich przedmiotów jak plastikowe talerzyki, sztućce, słomki, patyki do balonów, cienkie torby plastikowe oraz polistyrenowe pojemniki fast-food, to kwestia w szczególny sposób dotycząca grupy docelowej targów. Zarówno Wystawcy, jak i Zwiedzający to producenci, dostawcy i odbiorcy wyżej wymienionych produktów dla kilkunastu branż przemysłu, w tym spożywczej i reklamowej.

Targi w Krakowie, organizator targów Packaging Innovations, chcą rozpowszechniać wiedzę dotyczącą nowych regulacji, mając przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości dotyczącej szkodliwych i nieodwracalnych skutków produkcji i wykorzystania jednorazowych, plastikowych produktów oraz stworzyć miejsce i okazję do debaty na temat możliwości i alternatyw związanych z nowymi przepisami.

Podczas zbliżającej się, 11. edycji Targów Packaging Innovations (2-3 kwietnia 2019 r., EXPO XXI Warszawa) rozszerzona zostanie istniejącą już wcześniej strefa EKOPACK. W ramach omawianej strefy Wystawcy prezentują każdego roku gronu ponad 5000 branżowych gości między innymi opakowania i etykiety biodegradowalne, usługi recyklingu oraz technologie produkcji opakowań z materiałów pochodzących z recyklingu.

- Podczas zbliżającej się odsłony wydarzenia chcemy powiększyć grono firm prezentujących ekologiczne rozwiązania oraz stworzyć dedykowany tej tematyce blok wykładów i warsztatów poruszających zagadnienia dotyczące zarówno nowych regulacji, jak i alternatyw dla produktów wykorzystywanych do tej pory. Ekologiczne opakowania to nie tylko papierowe torby i produkty pochodzące z recyklingu. Dla nas to przede wszystkim świadomy przemysł, technologie i procesy produkcyjne tworzone z myślą o środowisku. Jesteśmy przekonani, że tak duże spotkanie branży opakowaniowej, jakim są Targi Packaging Innovations to miejsce, gdzie rozmowa na temat nowych przepisów jest wyjątkowo ważna - podkreślają organizatorzy targów.

Źródło: Targi w Krakowie

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska