Ekotrendy w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym

Ekotrendy w przemyśle kosmetycznym…

Ekologia to od jakiegoś czasu jeden z najważniejszych trendów, które rządzą rynkami. Przejawiać się może w naturalnym pochodzeniu składników produktu czy jego biodegradowalności. Charakter eko może mieć również (a właściwie przede wszystkim) opakowanie.

Konsumenci są dzisiaj bardziej "eko świadomi" niż kiedykolwiek, a to za sprawą coraz silniejszych nawyków dnia codziennego, powszechnej segregacji odpadów - w tym opakowaniowych - czy popularyzacji recyklingu. Wychodząc naprzeciw ich wymaganiom i oczekiwaniom, producenci i dostawcy dla przemysłu poszukują rozwiązań, które będą naturalne, ekologiczne oraz przyniosą nie tylko oszczędności, ale także zyski.

W ostatnim czasie szczególnie zwraca się uwagę na rozróżnienie pomiędzy materiałami i produktami ekologicznymi a naturalnymi. Różnice te najchętniej wskazują konsumenci, których gusta są głównym wyznacznikiem dla wielu przemysłów. W ślad za tymi gustami wyruszyło wielu przedsiębiorców, którzy podjęli się skupywania materiałów z tworzywa sztucznego w niemal każdej formie, aby przetworzyć je i wykorzystać ponownie, np. w swojej lub pokrewnej branży. Przeważnie dotyczy to producentów opakowań różnego rodzaju, od plastikowych aż po papierowe. Z tych drugich wytwarzana może być m.in. pulpa, czyli materiał właściwie w pełni biodegradowalny, możliwy do wykorzystania z powodzeniem jako element opakowania dla produktu. 

Ponadto w wielu innowacyjnych zakładach w dalszym ciągu poszukuje się materiału biodegradowalnego i ekologicznego, zdolnego swoimi cechami fizycznymi (oraz chemicznymi) zastąpić powszechnie wykorzystywany plastik. Jak wiadomo, nie jest to zadanie proste, lecz ostatnie osiągnięcia w branży materiałów sztucznych i syntetycznych pozwalają patrzeć pozytywnie w przyszłość. 

Materiały naturalne to takie, które występują w środowisku naturalnym i są z niego pozyskiwane. Do praktycznego wykorzystania są one przystosowywane za pomocą prostych metod (mieszanie, cięcie, miażdżenie, mielenie itp.)

Tematy dotyczące ekologicznych trendów w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym zostaną podjęte w ramach części merytorycznej Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 w Global EXPO w Warszawie. W programie nie zabraknie najbardziej bieżących tematów, dotyczących m.in. opakowań i Strategii Plastikowej 2030, która wniesie sporo zmian, także w branży leków i kosmetyków. Wzorem premierowej edycji, organizator opracowuje bogaty plan merytoryczny, pełen wykładów prowadzonych w dwóch strefach inspiracji (Farmaceutycznej Strefie Inspiracji i Kosmetycznej Strefie Inspiracji). Ponadto wiadomo już, że przygotowane zostaną konferencje tematyczne, dedykowane opakowaniom, surowcom i laboratoriom. Poprowadzą je specjaliści i eksperci pracujący na co dzień w branży opakowań, surowców czy laboratoriów, co gwarantuje bardzo praktyczne podejście do tematów. 

Do odwiedzenia Targów PCI Days 2020 zaprasza Organizator, Wydawnictwo Farmacom - wydawca branżowych kwartalników oraz organizator prestiżowych kongresów dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Wszystkich zainteresowanych zarezerwowaniem stoiska zapraszamy do kontaktu z Organizatorem: targi@pcidays.pl.

Więcej informacji o Targach PCI Days 2020 znajduje się na stronie głównej wydarzenia: www.pcidays.pl" target="_blank">www.pcidays.pl

pci-eko-opakowania-1

Czytaj więcej:
Medycyna 149
Targi 1187

Reportaże

Forum