El-Exis SP produkuje nakrętki dla Coca-Coli

El-Exis SP produkuje nakrętki… Dzięki ponad bilionowej rocznej produkcji części, Envases SMF S.A. - największy producent opakowań w Chile - postrzegany jest za jednego z wiodących krajowych przetwórców materiału PET. Kamieniem milowym w budowaniu sukcesu firmy okazała się jej pierwsza inwestycja w produkcję nakrętek na szybkobieżnych wtryskarkach El-Exis SP.

Udziałowiec chilijskiego przetwórcy tworzyw sztucznych Envases CMF S.A., druga największa chilijska rozlewnia Coca-Coli, firma Coca-Cola Embonor S.A. stawia przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania. Stąd też CMF postanowiło włączyć lekkie nakrętki plastikowe do swojego katalogu produktów.

Premiera dwóch szybkobieżnych wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag

Harmonogram planowania i zakończenia inwestycji linii produkcyjnej dla 28 mm lekkich nakrętek dla napojów gazowanych z PCO 1881 był bardzo ambitny. Kanadyjski producent form Stack Teck, nie tylko dostarczył dwie 96-gniazdowe formy, ale także był odpowiedzialny za rozplanowanie całej linii produkcyjnej, uwzględniając maszyny, sprzęt pomocniczy, system chłodzenia, jak również testy, kontrolę jakości, transport elementów, wewnętrzne i zewnętrzne elementy dekoracji oraz system pakowania.

Sumitomo (SHI) Demag

Nakrętki drugiej największej rozlewni Coc-Coli w Chile, Coca-Cola Embonor S.A., są produkowane na szybkobieżnych wtryskarkach firmy Sumitomo (SHI) Demag, fot. StackTeckW centrum linii produkcyjnej znajdują się dwie wtryskarki El-Exis SP firmy Sumitomo (SHI) Demag, które są specjalnie przystosowane do produkcji nakrętek przy maksymalnej prędkości. Dla menadżerów firmy Envases CMF S.A. oraz StackTeck decyzja ta była trafna pod każdym względem.

- Jesteśmy szczególnie pod wrażeniem jak łatwo maszyna wpasowała w system - zwrócił uwagę Simon Martin, Dyrektor Systemów Zamykania z firmy StackTeck. - Po pierwszym przepracowanym milionie cykli nasz Klient w dalszym ciągu jest zadowolony z wydajności i niezawodności.

Sumitomo (SHI) Demag

Linia produkcyjna nakrętek do Coca-Coli na dwóch szybkobieżnych wtryskarkach El-Exis SP obsługiwana przez chilijskiego specjalistę od opakowań - Envases CMF, fot. StackTeck


Czytaj więcej:
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum