Electrified 4.0: technologie formowania wtryskowego Sumitomo (SHI) Demag na K 2016

Przełomowe zwiększenie wydajności w produkcji detali cienkościennych: formowanie z doprasowaniem tacek plastikowych

Szybkobieżna wtryskarka El-Exis SP 420 będzie produkować cztery tacki z polipropylenu w formie piętrowej 2+2. Maszyna wykorzystuje proces wtrysku z doprasowaniem w uchyloną formę, który polega na wprowadzeniu płynnego materiału w gniazdo przed całkowitym zamknięciem formy. Ruch zamykania formy wspomaga równomierne rozłożenie w formie płynnego materiału, zmniejszając wymagane ciśnienie wtrysku i wymaganą siłę zamykania, zapewniając jednorodne rozłożenie ciśnienia i dzięki temu minimalizując naprężenia wewnętrzne na powierzchni detalu. Ryzyko wad wyprasek wskutek kurczenia się materiału jest znacznie mniejsze, co pozwala na produkcję detali o zmniejszonej grubości ścianek oraz o mniejszej wadze. Kompresja przy największych prędkościach pracy form i wtrysku, zwana wtryskiem z doprasowaniem, jest szczególnym wyzwaniem dla wtryskarek: ich sterowania i napędów. Szybki i precyzyjny robot, dostarczany przez La Roche sur Yon we Feancji, odbiera cztery pojemniki na dwóch poziomach z formy piętrowej (produkcji Plastisud, Castelnaudary, Francja).

W efekcie, dwie maszyny El-Exis SP są najprawdopodobniej najszybszymi wtryskarkami do produkcji pojemników w technologii IML, jak również są najszybszymi wystawionymi eksponatami z funkcją wtrysku z doprasowaniem. Wyznaczają one pozycję lidera na rynku firmy Sumitomo (SHI) Demag z udziałem ponad 20 proc. w zakresie wtryskarek do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych.

Sumitomo (SHI) Demag


EI-Exis SP 420 demonstruje jak może być znacząco zwiększona wydajność, nawet przy produkcji detali o ekstremalnie cienkich ściankach.


System Servo: wtryskarki z hybrydową technologią napędów do złożonych procesów produkcji

Dzięki własnej technologii activeMotionControl, Systec Servo wykorzystuje koncepcję napędu hybrydowego zoptymalizowanego dla uzyskania maksymalnej wydajności i najwyższej efektywności energetycznej dla tych zastosowań, gdzie czasy cyku przekraczają 10 sekund, jak w przypadku produkcji detali dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD i konsumenckiego. Systec Servo jest dostępna w portfolio produktów Sumitomo (SHI) Demag z siłą zamykania między 500 a 4.200 kN.

Sumitomo (SHI) Demag demonstrowało już na ostatnich targach w Friedrichshafen i w Szanghaju połączenie technologii dekorowania w formie IMD z innymi funkcjami w postaci kompletnych zestawów instalacyjnych. Podczas targów K 2016 firma zaprezentuje nowe rozwiązania dla tej technologii. Efektem jest gniazdo produkcyjne, w którego centrum będzie znajdować się maszyna Systec Servo. Z wykorzystaniem techniki dekorowania w formie IMD będzie ona produkować ozdobne i jednocześnie podświetlane listwy drzwiowe, co stanowi najbardziej złożone połączenie technologii. W przeciwieństwie do standardowych aplikacji, dekorowanie nie wykorzystuje plastikowej folii z nadrukiem o gładkiej przylegającej powierzchni, ale raczej o strukturze porowatego drewna. Takie dekorowanie detali daje ozdobny efekt za dnia oraz umożliwia również dekoracyjne podświetlenie detalu w nocy.

Sumitomo (SHI) Demag


Systec Servo 280 wykorzystująca technologię dekorowania w formie (IMD), produkuje dla przemysłu motoryzacyjnego i dla rynku produktów konsumpcyjnych dekorowane podzespoły do podświetlania, które odznaczają się najwyższym poziomem technicznym.


Czytaj więcej:

Reportaże

Forum