Electrified 4.0: technologie formowania wtryskowego Sumitomo (SHI) Demag na K 2016

Folia z dekoracją za pomocą podajnika dostarczanego przez firmę Leonhard Kurz, Furth, jest wprowadzana do formy z firmy HBW Gubesh z Wilhelsdorf, i obtryskiwana z PC/ABS. Sześcioosiowy robot firmy Kuka odbiera, przekłada i przenosi detale w tej jednostce produkcyjnej. Automatyzacja jest dostarczona przez SAR Elektronik, Dingolfing. Robot usuwa gotowe wypraski z formy i przenosi je na stację utwardzania i oczyszczania, dostarczaną przez Kist Maschinenbau z Drezna. Wszystkie stacje kontroli dla całej linii produkcyjnej są widoczne i mogą być operowane z wykorzystaniem oprogramowania VNC zintegrowanego z systemem sterowania wtryskarki. Ponadto wtryskarka zawiera moduł activeMouldWater, który służy do elektronicznego monitoringu kontroli temperatury formy, opartym na temperaturze i przepływie, a także na interfejsie OPC/UA, komunikacji spełniającej wymagania Przemysłu 4.0.

Kompaktowe i elastyczne gniazdo produkcyjne jest przykładem możliwości zintegrowania wtryskarek Demag i technologicznej wiedzy specjalistycznej, które pozwalają na realizację złożonych aplikacji dla potrzeb rynku motoryzacyjnego i rynku artykułów konsumpcyjnych. Na szybko rozwijającym się rynku technologii IMD, inżynierowie z Sumitomo (SHI) Demag mogą korzystać z rozbudowanej sieci kompetentnych firm, z którymi pomyślnie współpracowano przy realizacji różnorodnych projektów w ciągu wielu lat. Firma Sumitomo (SHI) Demag jest postrzegana jako lider w zakresie wtryskarek do zastosowań IMD.

IntElect: Przodująca w pełni elektryczna wtryskarka

IntElect to seria w pełni elektrycznych wtryskarek firmy Sumitomo (SHI) Demag. Maszyny z tej serii bazują na innowacyjnej technologii napędów bezpośrednich, specjalnie opracowanych w celu zapewnienia najwyższego poziomu precyzji, dynamiki i efektywności energetycznej. Użytkownicy IntElect korzystają z wieloletniego doświadczenia Sumitomo Group z zakresu napędów elektrycznych i wiedzy eksperckiej z dziedziny produkcji silników i technik sterowania. Na targach K 2016 Sumitomo (SHI) Demag zademonstruje wtryskarkę IntElect o najmniejszej i największej sile zamykania tym typoszeregu, która wynosi 500 i 4.500 kN.

Aktualnie największa i dostępna maszyna IntElect 450 będzie produkować przezroczyste osłony reflektorów w wysokowydajnym gnieździe produkcyjnym. Forma i system gorących kanałów są dostarczane przez HRS INglass, Sao Polo di Piave, Włochy. Forma do formowania detali o dużej powierzchni, które muszą spełniać wysokie wymagania optyczne, współpracuje z elektrycznie sterowanym systemem zamykania iglicowego gorących kanałów od HRS Flex-Flow. Delikatne otwieranie i zamykanie iglic zapobiega powstawaniu wlewek na powierzchni detalu, które nierzadko występują przy standardowym formowaniu kaskadowym z sekwencyjnym nagłym zamykaniem iglic gorących kanałów. Automatyzacja z pięcioosiowym robotem SDR 5X-35 jest zaprojektowana i dostarczana przez M.A.i w Kronach. Cechą szczególną tej produkcji jest oddzielanie wyprasek za pomocą lasera. Dzięki zintegrowanej kontroli gorących kanałów z systemem kontroli wtryskarki, demonstrowane gniazdo produkcyjne może w pełni monitorować parametry wtrysku. IntElect ukazuje zalety stosowania koncepcji napędów w pełni elektrycznych nawet przy produkcji dużych detali i jest przykładem przechodzenia branży motoryzacyjnej na rozwiązania w pełni elektryczne zgodnie z hasłem "Automotive Goes All-Electric".

Sumitomo (SHI) Demag


Int-Elect 450 produkuje przezroczyste osłony reflektorów w wysokowydajnym gnieździe produkcyjnym i ukazuje zalety stosowania koncepcji napędów w pełni elektrycznych nawet przy produkcji dużych detali i jest przykładem przechodzenia branży motoryzacyjnej na rozwiązania w pełni elektryczne zgodnie z hasłem "Automotive Goes All-Electric".


Sumitomo (SHI) Demag na K 2016: Hala 15, stanowisko D22

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum