Elesa+Ganter z nową ofertą zamków

Elesa+Ganter z nową ofertą…
Firma Elesa+Ganter poszerzyła ofertę zamków o model o oznaczeniu GN 115.8, wyposażony w zaczep hakowy. Nowy produkt jest przeznaczony do stosowania w drzwiach przesuwnych. Zamek z zaczepem hakowym GN 115.8 może być zamykany jedną z sześciu wersji rękojeści lub kluczem patentowym, chroniąc maszynę przed dostępem osób niepowołanych.

W zabudowie maszyn i urządzeń przemysłowych często wykorzystywane są osłony uchylne mocowane na zawiasach. Do takich zastosowań pasuje większość zamków oferowanych przez firmę Elesa+Ganter. Trudności z zastosowaniem odpowiedniego zamknięcia pojawiają się, gdy ze względu na ograniczoną przestrzeń wokół maszyny, wymagane jest zastosowanie drzwi przesuwnych. Polecanym rozwiązaniem technicznym w takim przypadku są nowe zamki z zaczepem o oznaczeniu GN 115.8.

Cechą charakterystyczną zamka z zaczepem GN 115.8 jest rygiel w kształcie haka. Zaczep dla rygla hakowego, dostarczany w komplecie, umożliwia blokowanie przesuwnych osłon i drzwi. W zależności od wymaganego poziomu dostępu do wnętrza urządzenia, można wybrać wersję zamka z jedną ze standardowych rękojeści, lub z wkładką z odpowiednim profilem, wymagającym użycia klucza. Jeśli istotne jest zabezpieczenie otwarcia osłony przez nieuprawnione osoby, można wybrać różne warianty zamków z kluczem patentowym lub kluczem uniwersalnym.

Zamki z zabezpieczeniem patentowym występują w dwóch wersjach: wkładki o tym samym numerze otwierane tym samym kluczem, lub wkładki o różnych numerach otwierane kluczem o indywidualnym wzorze.

Elesa+Ganter


Wszystkie elementy metalowe zamków GN 115.8 zostały wykonane ze stali ocynkowanej, natomiast tworzywowe rękojeści wykonane są z technopolimeru na bazie poliamidu. Pierścień czołowy może być chromowany (wersja CR) lub pokryty żywicą epoksydową w kolorze czarnym (wersja SW).

Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska