Engel modernizuje i rozbudowuje fabrykę robotów

Engel modernizuje i rozbudowuje…

Austriacki koncern Engel poinformował, że zainwestował około 11,7 miliona dolarów w dwuetapowy projekt modernizacji swojej fabryki robotów w Dietach w Austrii. Prace rozpoczną się w maju, a rozbudowa zwiększy powierzchnię użytkową o prawie 3000 metrów kwadratowych.

- Ponad połowa wszystkich dostarczanych przez Engel wtryskarek wyposażona jest w zintegrowaną automatykę, a tendencja ta nadal rośnie - mówi Stefan Engleder, dyrektor generalny grupy Engel.

Założona w 1980 roku fabryka w Dietach produkuje obecnie trzy serie robotów: liniowy robot Viper, robot pick-and-place e-pic i robot do odbioru wlewków pic A. Projekt obejmuje między innymi modernizację linii montażowej. Sam zakład jest obecnie rozbudowywany, a po zakończeniu prac jego powierzchnia użytkowa zwiększy się o ponad 3000 m².

Do wiosny 2024 r. zakończona zostanie modernizacja części produkcyjnej, logistycznej i warsztatowej, do użytku zostanie również oddana nowa instalacja fotowoltaiczna. Po zakończeniu inwestycji w Dietach, wszystkie trzy zakłady produkcyjne Engel w Austrii będą wytwarzać własną energię elektryczną za pomocą fotowoltaiki.

Po zakończeniu rozbudowy powierzchni produkcyjnych w Dietach, Engel zmodernizuje i rozbuduje istniejący biurowiec, co umożliwi zwiększenie zatrudnienia w tej lokalizacji.

2022-12-engel-dietach