Engel przekazał 100 000 euro dla Ukrainy

Engel przekazał 100 000 euro…

W austriackich zakładach i w wielu filiach producenta wtryskarek z siedzibą w Schwertbergu w bardzo krótkim czasie rozpoczęto akcje pomocy dla osób poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.

- Jesteśmy ogromnie poruszeni i zarazem dumni z tego, jak wielu pracowników spontanicznie zaangażowało się w akcję, a także z tego, jak klienci i partnerzy wspierają nasze inicjatywy - powiedział Stefan Engleder, dyrektor generalny Grupy Engel.

Koncern Engel Austria przekazał 100 000 euro w ramach natychmiastowej pomocy organizacjom "Lekarze bez granic (MFS)", "Nachbar in Not" (Sąsiedzi w potrzebie) i Czerwonemu Krzyżowi. W ciągu 24 godzin Engel Deutschland zebrał 25 000 euro dla ukraińskiej parafii w Hanowerze, a datki wciąż napływają. Parafia zapewnia, że pieniądze dotrą natychmiast bezpośrednio do potrzebujących.

Również oddziały firmy w Europie Wschodniej wykazują się ogromnym osobistym zaangażowaniem pracowników, którzy opiekują się uchodźcami. W zakładzie produkcyjnym w Kaplicach w południowych Czechach, gdzie firma Engel zatrudnia około 100 osób z Ukrainy, zapewniono mieszkania dla ich krewnych.

- Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ludziom. Engel jest nie tylko firmą rodzinną ale jest również wielką globalną rodziną. Właśnie dlatego tak mocno to przeżywamy - mówi Stefan Engleder. Grupa Engel, posiadająca dziewięć zakładów produkcyjnych na całym świecie i ponad 30 spółek zależnych - w tym jedną w Kijowie - jest obecna na całym świecie.

Pracownicy Engel wyrażają troskę i współczucie dla wszystkich Ukraińców. Jednocześnie Engel myśli o wszystkich, którzy podejmują osobiste ryzyko, aby opowiedzieć się za pokojem.

Reportaże

Forum