Engel - przygotowania do targów K 2004

Engel - przygotowania do targów… Your applications – our solutions (Twoje zastosowania – nasze rozwiązania) pod takim hasłem Engel zaprezentuje szeroką gamę swoich produktów na tegorocznych targach K odbywających się w Düsseldorfie od 20 do 27 listopada.

Jednym z prezentowanych tematów będą technologie opakowaniowe. W tym specjalnym obszarze zastosowań Engel zaprezentuje dwie nowe serie wtryskarek:
  • MacPET do produkcji preform PET – eksponatem będzie kompletna linia z 96-gniazdową formą wyróżniająca się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do wydajności
  • system MacPAC debutujący na targach K2004 – do szybkich maszyn do produkcji pojemników opakowaniowych

MacPET to sektor maszyn utworzony niedawno przez przejęcie maszyn do produkcji preform PET firmy SIG Corpoplast. Seria składa się z kompletnych systemów produkujących preformy PET wyposażonych w formy wielogniazdowe (24, 32, 48, 56, 64, 72 i 96-krotne).

ENGEL MacPET – kompletny system do ekonomicznej produkcji preform PET
Uniwersalną zaletą wszystkich maszyn tej serii są dobrze sprawdzone podzespoły (np. kolanowy układ zamykania Engel), łagodna operacja uplastyczniania (dzięki barierowym ślimakom Engel), ekonomicznie atracyjne zestawy systemu, silny partnerski układ firmy Engel z producentami form, systemów kontroli temperatury, urządzeniami do przesyłania materiału oraz ogólnoświatowy wysoce wykwalifikowany serwis techniczny.

Inną maszyną do produkcji opakowań pokazywaną przez firmę Engel na K 2004 będzie MacPAC 330/125. Bardzo szybkie maszyny serii MacPAC są wyposażone w pięciopunktowy kolanowy układ zamykania i są przeznaczone głównie do produkcji masowej pojemników takich jak opakowania do lodów, jogurów, czy tuby do margaryn. Planowana seria MacPET obejmie maszyny z układami zamykania o siłach od 1250 do 3500 kN. Możliwości tych maszyn opakowaniowych zademonstruuje na K2004 1250 kN maszyna pracująca z dwugniazdową formą firmy Greiner Verpackungen GmbH, Kremsmünster/Austria, wyposażona w zewnętrzną automatykę do stertowania tub. Czas cyklu tej maszyny do produkcji tub z PP wyniesię tylko 2,9 sekundy.

Prezentacja technologii opakowaniowych będzie uzupełniona jednostką produkcyjną bazowaną na maszynie dwupłytowej o dużej pojemności Engel DUO 7050/1100. Na tej maszynie zostanie zaprezentowana produkcja lekkiej, składanej skrzynki na owoce i warzywa zaprojektowanej w ścisłej współpracy z austriackim producentem form – firmą Haidlmair.

Forma do składanej skrzynki na owoce - Technologia ENGEL WATERMELT
Większa sztywność przy zanacząco zmniejszonej tendencji do wypaczania została osiągnięta dzięki pomocy technologii Engel Watermelt (wtrysk z wodą).

Maszyny opakowaniowe to tylko jednen z tematów prezentacji firmy Engel. Pozostałe z prezentowanych rodzajów zastosowań to:
  • Wtrysk wielokomponentowy
  • Wtrysk prezyzyjny
  • Technologie specjalistyczne

Prezentacja na stoisku o powierzchni ponad 1000 m2 w hali 15 będzie ponadto uzupełniona przez Galerię Innowacji, która pozwoli odwiedzającym wejrzeć w najnowesze osiągnięcia firmy Engel.

Czytaj więcej:
Targi 1280
Nowości 335