Engel zwiększa obecność w Niemczech

Engel zwiększa obecność w…
Czwarta niemiecka filia firmy Engel w Niemczech została otwarta po trwających blisko rok pracach w Wurmberg koło Stuttgartu. Koszt inwestycji wyniósł 5 mln euro. W nowym obiekcie zatrudnione są 22 osoby w działach sprzedaży, serwisu, szkoleń i doradztwa.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa zauważają, że Niemcy to najważniejszy rynek dla austriackiej firmy, generujący około jednej czwartej jej sprzedaży. Nowy obiekt jest największą filią Engel na terytorium północnego sąsiada - pozostałe zlokalizowane są w Norymberdze, Hanowerze i Hagen. Filia może pomieścić siedem komórek produkcyjnych służących pokazom, testom i szkoleniom i ma stanowić węzeł informacyjny i komunikacyjny dla klientów z południowo-zachodnich Niemiec.

Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Obiekt położony jest w pobliżu siedzib wielu dostawców części samochodowych oraz instytutu Fraunhofer Institut w Pfinztal, z którym Engel współpracuje w zakresie technologii kompozytowych. Ponadto filia położona jest w bliskiej odległości autostrady A8.

Firma Engel posiada obecnie 8 zakładów produkcyjnych, 29 filii obsługujących sprzedaż i serwis oraz 60 przedstawicielstw na całym świecie. Dla austriackiej firmy, której obroty w ostatnim roku wyniosły 950 mln euro, pracuje obecnie 4200 osób.