FANUC dostarczy 3500 robotów dla grupy BMW

FANUC dostarczy 3500 robotów…

Producent robotów przemysłowych FANUC podpisał umowę z koncernem BMW AG na dostawę około 3 500 robotów dla nowych linii produkcyjnych monachijskiego producenta aut. Roboty FANUC będą wykorzystywane do produkcji obecnych i przyszłych generacji modeli BMW.

Pierwsze roboty zostaną zainstalowane już pod koniec 2019 roku. Kolejne będą wykorzystywane w najbliższych latach w niemieckich i międzynarodowych zakładach produkcyjnych BMW Group.

- Udział naszej firmy w automatyzacji linii produkcyjnych BMW jest dla nas ważnym krokiem milowym w strategicznym partnerstwie z wiodącym producentem samochodów. Dużo inwestujemy w rozwój naszych produktów i nadal rozbudowujemy naszą sieć serwisową, aby wspierać swoich klientów na całym świecie. W przyszłości będziemy nadal rozwijać nowe technologie, w tym inteligentne roboty, które sprawią, że produkcja pojazdów będzie jeszcze bardziej nowoczesna i efektywna - mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający FANUC Deutschland GmbH.

Roboty FANUC będą wykorzystywane przez BMW Group przede wszystkim przy budowie karoserii. Dysponując oferta ponad 100 modeli robotów japoński koncern oferuje najszerszy na świecie zakres robotów do zastosowań przemysłowych. Wśród nich znajdują się tak wydajne modele jak np. sześcioosiowy M-2000, który może bezpiecznie przenosić obciążenia o wadze do 2,3 tony. Firma odnosi sukcesy nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym: na całym świecie zainstalowano już ponad 600 000 robotów FANUC.

fanuc-2

JL

Źródło: FANUC

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2

Reportaże

Forum