Fakuma 2020: digitalizacja i gospodarka o obiegu zamkniętym

Fakuma 2020: digitalizacja…

Podczas 27 Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Fakuma 2020, które odbęda się w dniach 13 - 17 października w niemieckim Friedrichschafen, organizatorzy spodziewają się obecności około 2000 wystawców z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Targi Fakuma od lat zapewniają odwiedzającym je gościom kompleksowy przegląd wszystkich technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych - od formowania wtryskowego, w której to dziedzinie wystawa od lat zajmuje zajmuje wiodącą pozycję na świecie, po technologie wytłaczania, termoformowania i drukowania 3D. Oprócz procesów, technologii i narzędzi do przetwórstwa tworzyw sztucznych na wystawie poruszane są również tematy digitalizacji, ochrony zasobów i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Targi Fakuma zajmują całą dostępną powierzchnię nowoczesnego centrum wystawowego położonego  nad Jeziorem Bodeńskim. W 2018 r. we Friedrichshafen zjawiło się 1933 wystawców z 40 krajów i prawie 48 000 odwiedzających z 126 krajów.

Niemieckie targi cieszą się w branży zasłużoną estymą. - Dla nas, jako tradycyjnie największego wystawcy oraz współzałożyciela tych targów, Fakuma jest bardzo ważna. Wystawa ta charakteryzuje się wysokim poziomem specjalistycznej wiedzy, dogodnym położeniem w trójkącie granicznym Niemcy-Austria-Szwajcaria oraz rodzinną atmosferą. Ten przepis na sukces wciąż funkcjonuje z powodzeniem - mówi dr Christoph Schumacher, dyrektor ds. marketingu i komunikacji korporacyjnej w ARBURG GmbH + Co. KG.

Ochrona zasobów, odpowiedzialność, recykling

Podczas tegorocznych targów Arburg chce skupić uwagę zwiedzających na cyfryzacji, ochronie zasobów i gospodarce o obiegu zamkniętym. Firma chce w ich trakcie udzielić odpowiedzi na ważne pytania dotyczące przetwórstwa i użytkowania tworzyw sztucznych.

Motan holding GmbH z Konstancji, podczas tegorocznej wystawy, chce skupić się na gospodarce o obiegu zamkniętym. - Zaprezentujemy nowe produkty, ale także szereg rozwiązań, które przyczynią się do efektywności energetycznej i oszczędności zasobów w dziedzinie gospodarki materiałowej – informuje Sandra Füllsack, CEO Motan.

Füllsack wyraźnie odnosi się do wkładu, jaki przemysł może wnieść w kompleks zrównoważonego rozwoju. - Widzimy, że rozpoczyna się czas odpowiedzialnego stosowania plastiku w projektowaniu produktów. Naszym zadaniem jest umożliwienie przetwarzania recyklatów oraz materiałów biodegradowalnych, a tym samym spełnienie wysokich wymagań jakościowych dla produktu końcowego. Rozwiązania są różnorodne i nie dotyczą tylko surowców lub przetwórstwa. Również digitalizacja może przyczyniać się do recyklingu, na przykład poprzez przekazywanie istotnych danych dotyczących produktu końcowego podczas jego cyklu życia - dodaje Sandra Füllsack.

Podczas targów Fakuma wystawcy i goście branżowi będą mogli uczestniczyć w szeregu dyskusji technicznych oraz wymieniać poglądy w przyjemnym i inspirującym otoczeniu. Dr Christoph Schumacher zdecydowanie podkreśla korzyści dla odwiedzających.

- Odwiedzający Fakumę z pewnością skorzystają z ich praktycznego znaczenia. Nie skupiamy się na wizjonerskich koncepcjach przyszłości, ale na praktycznych rozwiązaniach, z których klienci mogą natychmiast skorzystać, aby zwiększyć wydajność swojej produkcji. Osobisty kontakt również odgrywa ważną rolę. Odwiedzający doceniają możliwość oglądania eksponatów na żywo i bezpośrednią dyskusję na temat konkretnych projektów - twierdzi Schumacher.

Tegoroczne targi Fakuma odbędą się w Friedrichshafen w dniach 13-17 października 2020 r.


JLProducent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233