Fanuc dostarczy 500 robotów do fabryki Forda w Kolonii

Fanuc dostarczy 500 robotów…

Firma Fanuc, działająca w zakresie technologii CNC oraz robotyki, otrzymała kolejne duże zamówienie w dziedzinie e-mobilności. W 2022 r. japoński koncern dostarczy około 500 robotów do fabryki Forda w Kolonii, które będą pomagać w produkcji nadwozi samochodów elektrycznych.

Zakład produkcyjny Forda w Kolonii jest obecnie w trakcie przekształcania w ośrodek rozwoju i produkcji pojazdów elektrycznych Ford Cologne Electrification Center, który będzie obsługiwać cały rynek europejski. Producent samochodów spodziewa się, że w 2023 r. z linii montażowych zakładu zjadą pierwsze seryjne modele aut osobowych o napędzie elektrycznym. Ford ogłosił również, że od 2030 roku będzie oferował w Europie wyłącznie samochody osobowe z napędem elektrycznym.

- Fanuc ma duże doświadczenie w robotyce dla zastosowań e-mobility. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy towarzyszyć Fordowi w tej przyszłościowej transformacji - powiedział Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający Fanuc Niemcy.

Koncern Fanuc, posiadający główną siedzibę w Japonii, działa w ponad 100 krajach na całym świecie. W USA firma ściśle współpracuje z Fordem już od wielu lat.

- Nasze roboty znane są ze swojej niezawodności i trwałości. Dlatego jesteśmy przekonani, że przyczynią się one do skrócenia czasu obniżenia kosztów przestojów i konserwacji w zakładzie Forda w Kolonii - dodał Shinichi Tanzawa, dyrektor generalny i prezes Fanuc Europe Corporation.

fanuc-ford

Czytaj więcej:
Roboty 214
Umowy 165