Fausto Bejarano nowym prezesem TEPPFA.

Fausto Bejarano nowym prezesem…

Przy okazji kwietniowego, walnego zgromadzenia członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych TEPPFA, powołali Fausto Bejarano, Dyrektora Generalnego regionu EMEA w Aliaxis, na stanowisko prezesa tego stowarzyszenia na okres 2 lat. W swojej nowej roli Bejarano zastąpi Maartena Roefa piastującego to stanowisko od 2016 roku.

Fausto Bejarano dołączył do Komitetu Wykonawczego TEPPFA w 2017 roku jako przedstawiciel koncernu Aliaxis - członka stowarzyszenia TEPPFA.

Działalność w europejskim sektorze rur z tworzyw sztucznych Bejarano rozpoczął w 2016 roku, kiedy to przeniósł się z Ameryki Łacińskiej do Brukseli, by zostać szefem regionu EMEA w koncernie Aliaxis, produkującym zaawansowane systemy rur z tworzyw sztucznych.

- Jestem zaszczycony mianowaniem mnie prezesem TEPPFA na najbliższe dwa lata. TEPPFA stała się wiodącym głosem producentów rur i kształtek z tworzyw sztucznych wobec instytucji europejskich. Tworzywa sztuczne są idealnym materiałem na rury w szerokim zakresie zastosowań. Zapewniają wysoką wydajność przy żywotności przekraczającej 100 lat. To ekscytujące czasy dla branży rur z tworzyw sztucznych i możemy bowiem zaoferować innowacyjne rozwiązania dla niektórych niektórych globalnych bolączek, takich jak zmiany klimatyczne i niedobór zasobów naturalnych - powiedział nowy prezes.

TEPPFA skupia narodowe stowarzyszenia producentów rur i kształtek z tworzyw sztucznych. W Polsce członkiem tej organizacji jest istniejące od 2004 roku Polskie Stowarzyszenie Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych (PRiK), którego prezesem jest aktualnie pan Grzegorz Hauser - dyrektor handlowy firmy Pipelife Polska, członka stowarzyszenia PRiK.

JL