Ferag Polska na targach Taropak

Ferag Polska na  targach Taropak…
Firma Ferag Polska będzie jednym z gości zbliżających się targów Taropak, które odbędą się w Poznaniu w dniach 13-16 września.

Ferag Polska zaprezentuje się jako generalny importer rozwiązań Denipro – przedsiębiorstwa wchodzącego w skład holdingu Walter Reist Holding Group. Na stoisku firmy po raz pierwszy w Polsce pokazaną zostaną unikalne na rodzimym rynku rozwiązania z dziedziny transportu wewnętrznego, w tym opatentowane przez Denipro systemy deniroll, deniway i denirug.

Deniroll to łożysko płaskie, wykorzystujące tarcie toczne zamiast kinetycznego i pozwalające na usprawnienie pracy transportera wyposażonego w pas modułowy. Dzięki konstrukcji i wykorzystaniu rolek umieszczonych w klatce prowadzącej i przyłożonych do krawędzi pasa, następuje redukcja tarcia kinetycznego, a co za tym idzie – zminimalizowany jest opór i zużycie energii - nawet o 60 proc. W efekcie zredukowane zostaje ryzyko deformacji lub uszkodzenia transportera, wynikające z obciążenia promieniowego. Rozwiązanie to wydłuża także żywotność transportera, dzięki zmniejszeniu obciążeń oraz ilości wydzielanego ciepła. Skutkuje to mniejszym termicznym obciążeniem materiału. Deniroll może znaleźć zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu wykorzystującej transportery z pasem modułowym: m.in. w poligrafii, sektorze farmaceutycznym i spożywczym.

Ferag Polska na  targach Taropak


Drugi z prezentowanych ta Taropaku produktów będzie deniway – transporter łańcuchowo-płytkowy, umożliwiający realizację projektów w możliwie najprostszy sposób i przy zastosowaniu minimalnej liczby elementów składowych. Transporter deniway oferowany jest w formie komponentów do samodzielnego montażu – płytek, łańcuchów, prowadnic i wsporników, składających się na kompletne systemy transportu. Przy jego projektowaniu zoptymalizowano systemy stosowane dotychczas w branży poligraficznej, dzięki czemu powstało rozwiązanie dla wszystkich branż. Transporter deniway pracuje z prędkością do 2 m/s i maksymalnym obciążeniem do 50 kg/m, co czyni go odpowiednim rozwiązaniem przy przemysłowym transporcie materiałów, obsłudze linii produkcyjnych czy transportowaniu większych ładunków. Umożliwia on transport we wszystkich trzech płaszczyznach, pokonuje różnice wysokości i może pracować w obiegu zamkniętym. Cechują go również niskie zużycie energii.

Ostatnia nowość przygotowana na tegoroczny Taropak to denirug – dywan rolkowy wspomagający transport ładunków o masie do 2 ton. Redukuje on tarcie i opory ruchu, dzięki czemu ciężar ładunku jest równomiernie rozłożony na całym odcinku transportera wykorzystującego pas modułowy. Rozwiązanie to cechuje modułowa konstrukcja, umożliwiająca stosowanie dywanów rolkowych o dowolnej długości i szerokości. Jego elementy wykonane są z tworzywa sztucznego, zatem nie wymagają smarowania i konserwacji. Transporter posiada element denirug, który charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem tarcia (0,03-0,05), zatem w zależności od zastosowania można przy nim zaoszczędzić nawet 90 proc. energii napędu.

Denipro to działająca od 1984 r. siostrzana spółka Ferag AG, wchodząca w skład Walter Reist Holding Group AG. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych, innowacyjnych rozwiązań z zakresu transportu wewnętrznego.

Czytaj więcej: Maszyny 494