Fiberlogy wprowadza do oferty FiberSmooth

Fiberlogy wprowadza do oferty…

FiberSmooth to handlowa nazwa dla poliwinylobutyralu, który miłośnikom druku 3D może być lepiej znany jako PVB. Polimer ten jest ceniony za łatwość obróbki, która polega na poddaniu go działaniu alkoholu izopropylowego (IPA).

W efekcie „kąpieli” alkoholowej lub pod wpływem oparów IPA zewnętrzne obrysy ulegają rozpuszczeniu, tworząc jednolitą strukturę i zacierając granice pomiędzy warstwami. Powoduje to powstanie gładkiej, błyszczącej powierzchni, która po całkowitym wyschnięciu zyskuje na wytrzymałości.

Filamenty z rodziny PVB, w tym również FiberSmooth, zaliczyć można bardziej do grupy produktów o walorach estetycznych i hobbystycznych niż technicznych. Swoimi właściwościami przypominają PLA i są równie łatwe w druku. Dlatego też materiał ten powinien przypaść do gustu wszystkim drukarzom. Doskonale sprawdzi się on w produkcji elementów dekoracyjnych, figurek, ozdób (w tym świątecznych), gotowych produktów itp.

Parametry druku FiberSmooth:

  • Temperatura druku: 215-225°C
  • Temperatura stołu: 75°C
  • Zamknięta komora: niewymagana
  • Nawiew: 75-100%
  • Prędkość druku: < 100 mm/s

Podłoże: brak konieczności stosowania środków adhezyjnych

FiberSmooth w chwili swojej premiery dostępny jest w 5 kolorach, którymi są: czarny, grafitowy, szary, czerwony i niebieski. Fiberlogy systematycznie dodawać będzie w niedługim czasie kolejne kolory, w tym równie wersję bezbarwną, która umożliwi uzyskanie niemal perfekcyjnie przezroczystej powłoki.

Filament FiberSmooth dostępny jest w sprzedaży poprzez sieć resellerów marki, których lista dostępna jest na stronie producenta.

fiberlogy-fibersmoot-colors


fiberlogy-fibersmoot-wygladzanieCzytaj więcej:
Druk 3D 226

brak
 

Polski producent filamentów do druku 3D. Stworzona w 2016 roku marka od początku oferuje filament najwyższej jakości i konsekwentnie rozszerza swoją ofertę zarówno o filamenty techniczne jak i dedykowane hobbystom.

Polska

Reportaże

Forum