Firma ANA BH blisko współpracuje z włoskim koncernem Italtech


We Włoszech wspominany koncern znany jest przede wszystkim z tego, że na jego urządzeniach wytwarzane są elementy dla Fiata oraz dla firmy Ducati. Produkuje ona motocykle, głównie wyścigowe. Jest jedną z najbardziej renomowanych i najbardziej prestiżowych marek w tej branży na świecie. Mówi się o niej, że to "Ferrari wśród motocykli". Z Italtechem współpracuje od lat.

Mówiąc o przemyśle motoryzacyjnym, to dla jego potrzeb doskonale nadają się wtryskarki Italtech z serii BS. Praca ich jednostki zamykającej bazuje na tłoku łączonym dwukolankowo i pięciopunktowo. Jest on obsługiwany przy pomocy pojedynczego cylindra oleodynamicznego. Wszystkie elementy wtryskarki wykonane są ze stali w celu zapewnienia wydajności oraz trwałości. Tuleje łączące wykonane są z utwardzonej stali, sworznie natomiast są powstają z utwardzonej i nawęglonej stali. Dopasowanie formy realizowane jest za pomocą elektrycznego motoreduktora. Maszyny z tej serii osiągają najwyższą wydajność w sytuacji, gdy zajmują się przetwórstwem polimerów technicznych.

Motocykl Ducati


Ciekawym punktem w ofercie Italtechu i co za tym idzie ANA BH są też wtryskarki z serii BT z systemem kolanowego zamknięcia o sile zwarcia od 100 do 1300 ton. - Zostały one stworzone w celu zaoferowania kompletnej linii, która byłaby przeznaczona dla klientów nastawionych na produkcję opartą na ogólnodostępnych rozwiązaniach. To co je niezwykle mocno wyróżnia, to ich stosunkowo niska cena. Stanowi ona wyzwanie nawet dla producentów azjatyckich, którzy jak wiadomo słyną z tego, że sprzedają swoje maszyny po bardzo konkurencyjnych kosztach. Dla porównania za jednego przykładowego Arburga, możemy dostać dwa Italtechy z serii BT - tłumaczy Mateusz Radzki.

Oprócz bycia partnerem Italtechu, firma ANA BH jest też wyłącznym przedstawicielem innych zachodnioeuropejskich producentów maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych z wykorzystaniem recyklingu. Współpracuje m.in. z takimi firmami jak Borghi - producent automatów szczotkarskich, Gusbi - producent maszyn do przetwórstwa, Presma SPA - producent wtryskarek do przemysłu termoplastycznego i obuwniczego oraz Techno Plastic - producent linii wytłaczających. W przyszłości jej plany obejmują tez uruchomienie działu z peryferiami. W tej chwili łódzka spółka zatrudnia pięć osób.

Mateusz Radzki z firmy ANA BH


Czytaj więcej: Wtryskarki 450 Targi 809

brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska