Firma API na targach K 2010

Firma API na targach K 2010 Na trzech stoiskach międzynarodowych partnerów będzie można zobaczyć podczas targów K 2010 urządzenia oferowane na polskim rynku przez firmę API.

Produkty znajdujące się w ofercie API dostępne będą podczas targów K 2010 na stoiskach ich producentów, czyli Toyo-Hitachi, Plastiblow oraz Bausano. Ze wszystkimi trzema wymienionymi firmami spółka API współpracuje.

Toyo-Hitachi, czyli japoński producent wtryskarek elektrycznych zademonstruje czwartą już generację swoich maszyn, która co warto podkreślić jest dostępna także dla przetwórców w Polsce.

Na stoisku Toyo zwiedzający będą mogli zobaczyć pracę dwóch typów wtryskarek. Pierwszy z nich to Toyo o sile zamknięcia 280 ton, model I 600 B ze średnicą ślimaka 60 mm. Maszyna będzie wyposażona w formę 64-gniazdową do produkcji nakrętek do napojów wraz z robotem antropomorficznym ABB. Drugą z wtryskarek pokazanych na targach ma być również Toyo o sile zamknięcia 280 ton, tyle tylko że z formą 4-gniazdową do produkcji pokrywek opakowań spożywczych wraz z robotem antropomorficznym ABB z technologią IML.

Drugi z partnerów API, firma Plastiblow przywiezie na K 2010 swoje nowe rozdmuchiwarki. Pierwsza z maszyn zajmie się produkcją 5-litrowych kanistrów o wadze 240 gram. Będzie to maszyna dwustanowiskowa, z jedną głowicą i systemem kontroli parison, a także urządzeniami peryferyjnymi do zawracania odpadów, mielenia i podawania materiału oryginalnego z przemiałem i barwnikiem oraz automatyzacją pakowania butelek przy zastosowaniu robota sześcioosiowego.

Druga butelczarka produkować będzie opakowania owalne o pojemności 300 ml przeznaczone do szamponu. Będzie to maszyna jednostanowiskowa, ale z potrójną głowicą z rozstawem 85mm. Rysunek głowicy gwarantuje optymalną kontrolę wytłaczania rękawa parison, a także pozwala na szybkie zmiany koloru. Zaletami rozdmuchiwarki jest także łatwy dostęp do strefy form oraz prosty sposób regulacji, co ułatwia pracę przy szybkich zmianach produkcji na tej maszynie. Maszyna będzie prezentowana w formie kompletnego gniazda produkcyjnego.

Wycieczkę po partnerach API zakończyć będzie można na stoisku firmy Bausano. Przedsiębiorstwo to zaprezentuje wytłaczarki dwuślimakowe z opatentowanym systemem napędu Multidrive.

Pierwszą nowością będzie wytłaczarka MD 75-30 o zredukowanych wymiarach i obniżonym zużyciu energii, a jednocześnie gwarantująca wysoką wydajność zwłaszcza w produkcji profili i rur. Druga wytłaczarka, model MD 130-30 prowadzić będzie produkcję przy niskim zużyciu energii elektrycznej. Jak tłumaczą przedstawiciele Bausano jest to maszyna wzbogacająca aktualną gamę wytłaczarek dwuślimakowych Multidrive Plus.

Firmę Toyo-Hitachi znaleźć będzie można w pawilonie 13 na stoisku D90, Plastiblow w pawilonie 14 na stoisku C53, zaś Bausano w pawilonie 16 na stoisku B70.

Czytaj więcej:
Targi 1281

Reportaże

Forum