Firma Atec współpracuje z uznanym azjatyckim producentem wtryskarek

Firma Atec współpracuje z… Nowość w postaci wtryskarek czterokolorowych, to najważniejsza część ekspozycji tajwańskiej firmy Hwa Chin podczas niedawno zakończonych Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K2007 w niemieckim Dusseldorfie. Być może niebawem zagoszczą one już na polskim rynku, bo Hwa Chin - za pośrednictwem firmy Atec - działa również w naszym kraju.

- Ta maszyna czterokomponentowa i czterokolorowa, to jeszcze swego rodzaju prototyp. Jest w stanie przerobić cztery rodzaje surowca. Została wykonana specjalnie na targi. To, czy trafi do produkcji seryjnej i będzie produkowana w znacznie większych ilościach zależy wyłącznie od tego, czy pojawią się zamówienia. W każdym razie, z tego co twierdzą Tajwańczycy, to mamy do czynienie z systemem, który jest naprawdę niezwykle innowacyjny - opowiada Tomasz Jasztal szef firmy Atec.

Atec współpracuje z Hwa Chin od 2006 r. Od tego czasu sprzedał w Polsce już 10 wtryskarek wyprodukowanych przez azjatycki koncern. Hwa Chin, to firma z ponad 35 letnią historią. W naszej części Europy Azjaci są obecni od pięciu lat, gdy pojawili się na Łotwie i Litwie. Teraz próbują uzyskać jak najlepszą pozycję także w Polsce.

Hwa Chin na targach K2007


- Oferują naprawdę niezłe maszyny. Zresztą najlepszym potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że udało nam się już sprzedać cztery wtryskarki do przedsiębiorstw, które wcześniej pracowały na Arburgach i Battenfeldach, a więc absolutnych gigantach jeśli chodzi o produkcję wtryskarek - tłumaczy Tomasz Jasztal. - To pokazuje, że Hwa Chin ma przed sobą dużą przyszłość także u nas. W tej chwili obok maszyn standardowych i dwukolorowych, być może będziemy dysponować wspomnianymi wtryskarkami czterokolorowymi. W planach jest też prawdziwy hit w postaci maszyny z falownikiem, która jest w stanie zapewnić oszczędność energii dochodzącą nawet do 50 proc.

Czym charakteryzują się wtryskarki Hwa Chin?

Flagowym produktem koncernu są wtryskarki wyprodukowane w ramach serii HC o sile zamykania od 80 do 3600 ton oraz dwukomponentowe seria DC od 160 do 1060 ton.

Jednostką sterującą jest w nich mikrokomputer. Pamięć systemu pozwala zapamiętać 120 ustawień form i parametrów wtrysku. Z kolei autodiagnostyka umożliwia pokazanie na monitorze i to w czasie rzeczywistym wszelkich błędów i elementów procesu działania maszyny. Ponadto komputerowy system sterowania dostarcza pięciostopniową kontrolę wtrysku oraz składające się z czterech kroków ustawienia ciśnienia w celu uzyskania jak najlepszej jakości wypraski.

Co ważne, urządzenia są wyposażone w ochronę zimnego startu i dekompresję ślimaka przy otwartej dyszy. Układ wtryskowy składa się z czterech cylindrów i może pracować na czterech lub dwóch. Dzięki zastosowaniu ultra nowoczesnego układu zamykania w opatentowanym systemie kolanowym, maszyny z tej serii są krótsze, a przy tym precyzyjniejsze. Dysponują również stabilną konstrukcją.

Warto też wiedzieć, że wtryskarki, które oferuje Atec posiadają niskociśnieniową, bezbłędnie działającą ochronę formy oraz sterowany przy pomocy komputera. opatentowany system centralnego smarowania wewnętrznymi kanałami. We wtryskarce Hwa Chin serii HC istnieje też możliwość zamontowania grzanych kanałów.

Tomasz Jasztal, szef firmy Atec


- W ostatnim czasie tajwańskie urządzenia zrobiły ogromny postęp technologiczny, a ponieważ Hwa Chin jest jednym z liderów tamtejszego rynku zajmujących się produkcją wtryskarek - w klasyfikacji sprzedaży jest w pierwszej trójce - więc tym samym ten postęp nie mógł ominąć także tego koncernu - kwituje Tomasz Jasztal.

Czytaj więcej:
Nowości 335
Targi 1280

Firma prowadzi sprzedaż, serwis wtryskarek, peryferii oraz robotów z Azji. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim producentów wtryskarek HWA CHIN (seria ATEC) oraz YIZUMI, peryferii TOPSTAR, robotów BORUNTE

Polska