Firma Dopak na Targach Plastpol


Kolejna typ wtryskarek KraussMeffei, czyli seria CX obejmuje mały i średni segment sił zwarcia w zakresie od 350 do 1600 kN.

Krótka jednostka zamykania zapewnia swobodną przestrzeń produkcyjną, a technika dwupłytowa redukuje długość jednostki zamykania o 30 proc. w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Samonośna jednostka zamykania umożliwia bezproblemowe usuwanie gotowych detali i zapewnia przestrzeń dla przewidzianych przez użytkowników rozwiązań produkcyjnych i automatyzacyjnych. Wyposażona jest w układ sterowania MC 5.

Wtryskarka KraussMaffei


Dostępne możliwości można poszerzyć o opcję ciśnienie wtrysku do 3000 bar, plastyfikację wysokotemperaturową do 450 st. C., podwyższone obroty ślimaka (hydraulicznie) oraz dodatkową pompę do napędu wyrzutników/rdzeni.

Jeszcze jeden typ wtryskarek KraussMaffei, które ma swojej ofercie Dopak, to seria MX w technice dwupłytowej o sile zamykania formy od 8000 do 40000 kN. Została ona stworzona do pracy ciągłej przy dużym obciążeniu.

W opinii samego producenta wszystkie jego wtryskarki cechują się niewielką powierzchnią do posadowienia, zwartą jednostką zamykania, wymienną jednostką plastyfikacji, dwupłytowym systemem zamykania gwarantującym równomierny docisk formy, dużym prześwitem między kolumnami oraz prostym dostępem do mocowania formy i wyrzutnika.


Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2