Firma Elesa+Ganter nagrodzona Oscarem

Firma Elesa+Ganter nagrodzona…
Firma Elesa+Ganter została wyróżniona w prestiżowym konkursie reddot design awards 2010.

Jury konkursu przyznało kołom pokrętnym serii GN 923 / GN 924 wyróżnienie w kategorii product design. To kolejna w dorobku firmy Elesa+Ganter nagroda zdobyta w ważnych konkursach nagradzających projektowanie produktów.

- Cieszymy się z tego wyróżnienia, ponieważ jest ono wyraźnym potwierdzeniem dbałości Elesa+Ganter o jakość i ergonomię wytwarzanych produktów. Dzięki udziałom w tego typu konkursach, dodatkowo zakończonych sukcesem możemy utwierdzić naszych klientów w przekonaniu, że korzystają z rozwiązań najwyższej klasy – mówi Filip Granowski, dyrektor Elesa+Ganter Polska.

Konkurs reddot design awards to międzynarodowe wydarzenie w dziedzinie projektowania. W przemyśle uchodzi za odpowiednika filmowych Oskarów. Co roku zgłaszanych jest do niego blisko 12 tys. prac z 60 krajów. Nagrody przyznawane są w trzech dziedzinach: projektowania produktu, komunikacji społecznej oraz pomysłu. Nagrodzone produkty trafiają do stworzonego specjalnie do tego celu muzeum, gdzie każdy może je obejrzeć.

Firma Elesa+Ganter nagrodzona Oscarem


Nagrodzone i wyprodukowane przez Elesa+Ganter koła serii GN 923 (pełne) oraz GN 924 (koła dwuramienne) wyróżniają się nie tylko ergonomicznym designem, ale także szerokim zakresem wykonań. Powstają w formie ciśnieniowych odlewów aluminiowych, w których po piaskowaniu precyzyjnie obrabia się piastę i obręcz, wykonuje otwór, a następnie nanosi powłokę z żywicy epoksydowej w kolorze czarnym bądź srebrnym. Otwór w piaście od zewnętrznej strony koła ma przygotowane gniazdo dla elementów osiowego zabezpieczenia koła na wałku. Gniazdo to jest zaślepiane specjalną pokrywką z tworzywa sztucznego dostarczaną w standardzie.

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter. Obecnie Elesa+Ganter to blisko 40 tys. elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce. Elesa+Ganter Polska jest częścią grupy Elesa+Ganter i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska