Firma Gąsior stawia na rozwój

Firma Gąsior stawia na rozwój… Działającym na rynku opakowań firma Gąsior rozwija swoje możliwości produkcyjne. W przedsiębiorstwie zaczęła właśnie funkcjonować nowa linię produkcyjna do wytwarzania wysoko barierowej folii siedmiowarstwowej.

- Z przyjemnością informujemy, iż nasza firma uruchomiła nową linię produkcyjną do produkcji wysoko barierowej folii siedmiowarstwowej. Nowa linia umożliwia m.in. produkcję folii z kopolimerem EVOH odpowiedzialnym za barierę na tlen i aromaty - mówi Grażyna Mędrygał, specjalista ds. marketingu w firmie Gąsior. - Tym samym już niewielka warstwa EVOH w opakowaniu decyduje o lepszym zabezpieczeniu jakości produktów oraz o przedłużeniu okresów ich przydatności do spożycia.

Jakie wartości techniczne charakteryzują nową linię produkcyjną?

Dzięki niej wydajność produkcji wyniesie nawet 5 tys. ton rocznie. Zakres produkcji grubości, to w zależności od struktury produktu 30-250 mikronów. Dodatkowo gromadzenie danych przez system komputerowy zapewni możliwość odtworzenia historii produkowanego wyrobu i idealną powtarzalność produkcji. Nowa linia jest też wyposażona w sterowany komputerowo system pomiaru grubości folii, który jest zintegrowany z systemem automatycznej regulacji matrycy, co zapewnia ciągłą kontrolę i regulację całkowitej grubości folii.

To nie koniec atutów nowej linii. - Posiada ona system wytłaczania z możliwością regulacji, aby zapewnić równomierny i jednakowy rozkład poszczególnych warstw w strukturze na całej szerokości folii. Zapewnia też możliwość aplikacji do 12 składników w strukturze, grawimetryczny system dozowania i mieszania zintegrowany z systemem sterowania linii, co daje dużą dokładność aplikowanej mieszanki – kontynuuje Grażyna Mędrygał. - Dzięki niej istnieje też możliwość wykonania różnorodnych produktów. Najpopularniejsze struktury to np. PE/EVOH/PE, PP/PA/PE, PA/EVOH/PA/PE, PA/PE.

Struktura PA/EVOH/PA/PE

Gąsior obiecuje, że dzięki poczynionej inwestycji w jej ofercie znajdą się m.in. struktury siedmiowarstwowe zapewniające wysoką odporność na przepuszczanie gazów oraz pary wodnej.
brak
 

Opakowania dla przemysłu spożywczego, folie, laminaty, osłonki, woreczki

Polska