Firma Hanex będzie mieć bezpieczne opakowania na żywność

Producent opakowań spożywczych typu PET - firma GTX Hanex Plastic, jako pierwszy wytwórca w tej branży otrzymał właśnie Certyfikat ISO 22000 Zarządzanie Bezpieczeństwem Żywności. Oznacza to, że opakowania firmy Hanex będą pod ścisłą kontrolą jakości na każdym etapie produkcji.

GTX Hanex Plastic jest pierwszą firmą w branży producentów opakowań PET, która wdrożyła i certyfikowała system ISO 22000. To kolejny, bardzo ważny krok firmy w podwyższaniu jakości i bezpieczeństwa produkcji opakowań. System został wdrożony przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. Certyfikat ISO 22000 jest międzynarodową normą definiującą wymagania w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności. Norma ta jest stosowana przez organizacje, będące ogniwem w łańcuchu dostaw żywności.

- Wprowadzenie restrykcyjnego systemu śledzenia wyrobu na każdym etapie produkcji - od surowców do wysyłki do odbiorców - gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość naszych opakowań. Bardzo mocno rozbudowaliśmy procedury higieniczne, bezpieczeństwa oraz jakościowe w naszej firmie - mówi Janusz Stokłosa, Prezes Zarządu GTX Hanex Plastic.

Hanex, od początku swej działalności, inwestuje w nowoczesne technologie zapewniające najwyższą jakość produktów. Certyfikat ISO 22000 jest więc kolejną, po ISO 9002, bardziej zaawansowaną normą, wprowadzoną przez spółkę. Oprócz wymagań zgodnych z normą ISO 9002, nowy certyfikat zawiera elementy systemu HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point), Dobre Praktyki Produkcyjne i Higieniczne (GMP i GHP).

- Przestrzeganie najwyższych norm jest szczególnie ważne w przypadku działalności związanej z żywieniem. Zdecydowaliśmy się na skomplikowaną operację wprowadzenia restrykcyjnych norm, mając świadomość, że od jakości naszych opakowań w dużej mierze zależy bezpieczeństwo konsumentów - dodaje prezes Stokłosa.

Certyfikat ISO 22000 wiąże się także z wprowadzeniem restrykcyjnych procedur postępowania z odpadami oraz z przepracowanymi płynami technologicznymi.

Warto też przypomnieć, że Hanex jako pierwszy przetwórca w Polsce uruchomił kilkanaście miesięcy temu własną linię recyklingu i rozpoczął kompleksowe zagospodarowywanie odpadów typu PET. Firma może się pochwalić niemal 100 proc. odzyskiem własnych odpadów produkcyjnych. Rocznie Hanex wprowadza do ponownego użytku ponad 3 tys. ton butelek PET.

Obecnie GTX HANEX Plastic oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie produkcji folii termoformowalnej, preform oraz opakowań PET. Jego miesięczne zdolności produkcyjne sięgają blisko 130 mln różnego typu opakowań. Hanex stale inwestuje w badania, mające na celu wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Firma opatentowała i wprowadziła na rynek lekką preformę napojową PET - HANEX PCO o wadze 31 gramów. Uruchomiła też jedyną w kraju linię produkcyjną do wytwarzania wielowarstwowej folii poliestrowej PET, z możliwością zastosowania warstwy polietylenu. Ponad 70 proc. udziału w tym rynku czyni z Hanexu niekwestionowanego lidera branży. Spółka realizuje zamówienia dla największych koncernów z branży spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, budowlanej, technicznej.


brak
 

Producent butelek plastikowych typu PET, opakowań do chemii gospodarczej i kosmetyków oraz folii termokształtowalnej

Polska