Firma Hydrapres nabyła niemieckiego producenta pras

Firma Hydrapres nabyła niemieckiego…
Polska firma Hydrapres kupiła niemieckiego producenta pras mechanicznych Heilbronn Maschienenbau.

Niemiecka firma została założona w 1854 r. i produkcją pras zajmuje się od 58 lat. Wytwarza m.in. prasy dla przemysłu motoryzacyjnego. Obecnie zatrudnia prawie 60 osób i realizuje sprzedaż na poziomie 10 - 12 mln euro rocznie. Jednak od jakiegoś czasu znajdowała się w niezbyt dobrej sytuacji finansowej. Pieczę nad zakładem sprawował syndyk. Od jesieni ubiegłego roku reprezentanci Heilbronn prowadzili rozmowy z Hydrapresem i dwoma innymi kontrahentami. Ostatecznie zdecydowali się na spółkę z Solca Kujawskiego. Wartość transakcji to 4,1 mln euro.

Zakup niemieckiej spółki oznacza dla Hydrapres kilka istotnych korzyści. Przede wszystkim nastąpi poszerzenie oferty polskiej firmy o prasy mechaniczne. Zwiększeniu ulegnie też liczba realizowanych przez Hydrapres projektów wykonywanych na zlecenie klientów z Niemiec. Zaistnieje również możliwość rozwijania sprzedaży pras hydraulicznych na rynkach Europy Zachodniej. Dodatkowym konkretem będzie też utworzenie wspólnego działu serwisu, który będzie obsługiwał klientów zarówno w Polsce jak i w Europie Zachodniej. Z kolei Heilbronn Maschienenbau będzie miał okazję wykorzystania doświadczeń Hydrapres w budowie automatycznych linii technologicznych wykorzystujących manipulatory i roboty.

Prasa firmy Heillbronn Maschienenbau

Hydrapres to przedsiębiorstwo z doświadczeniem sięgającym blisko ćwierć wieku. Prowadzi swoją działalność w dwóch obszarach: produkcji elementów tłocznych z blachy stalowej oraz projektowania i budowy maszyn. Posiada dwie fabryki: tłocznię w Solcu Kujawskim na terenie tamtejszego Parku Przemysłowego oraz zakład budowy maszyn w Białych Błotach. Obecnie planuje wejście na rynek New Connect.

Firma jest znana również z produkcji seryjnej maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz z dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem. Jako największy krajowy producent dozowników ślimakowych wypracowała własne, opatentowane rozwiązanie napędu. Oferuje też urządzenia transportowe, suszarki, manipulatory do wtryskarek oraz plastometry.