Firma Orwak na targach Pakfood

Firma Orwak na targach Pakfood Trzy modele belownic pokaże już za tydzień podczas targów Pakfood w Poznaniu firma Orwak. Będą to zarówno produkty, znajdujące się w ofercie Orwaku od dawna, jak również maszyny dopiero co wchodzące na polski rynek.

Podczas czterodniowych targów Pakfood, które rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek w Poznaniu, na stoisku firmy Orwak będzie można zobaczyć belownicę Orwak 5070 HDC - dwukomorowe urządzenie do prasowania kartonów, folii, kanistrów, baniaków, butelek z tworzyw sztucznych, belownicę Orwak 3100 – najmniejszą i najbardziej popularną belownicę w wydaniu „mini” oraz jeden z czterech nowych modeli belownic wprowadzonych na rynek na początku tego roku – model Orwak 3410.

Jeśli chodzi o pierwsza maszynę - Orwak 5070 HDC - to posiada ona wielokomorowy system sortowania i prasowania tektury, papieru, tworzyw sztucznych, butelek PET, puszek, pustych worków. Powyższe czynności odbywają się w oparciu o załadunek od góry. Masa beli dochodzi do 80 kg w przypadku tektury falistej. Urządzenie gwarantuje dziesięciokrotną redukcję objętości. W momencie wykonywania procesów prasowania bele sa zabezpieczone dwiema lub maksymalnie - w zależności od zapotrzebowania - sześcioma taśmami. Urządzenie umożliwia zastosowanie wielokrotnego i jednocześnie krzyżowego wiązania w belownicy wielokomorowej. Ponadto gotowe bele sa wyjmowane za pomocą specjalnego wózka dostarczanego razem z maszyną.

Jeśli chodzi o najważniejsze dane techniczne opisujące belownicę, to szerokość otworu załadowczego dochodzi do 700 mm, natomiast jego głębokość sięga 500 mm. Cykl pracy maszyny to 20 sekund, a siła nacisku 10 ton. Wymiary beli osiągają wartość 700 mm (szerokość), 500 mm (głębokość) oraz 700 mm (wysokość). Waga beli w przypadku makulatury dochodzi do 80 kg, a w przypadku folii do 100 kg.

Z kolei druga z prezentowanych na targach belownic, to model Orwak 3100. Jest to maszyna o załadunku frontalnym. Stwarza to operatorowi urządzenia wygodną pozycję do przeprowadzenia załadunku. Ten typ belownicy Przeznaczony jest główna dla firm mających do zbelowania mniejsze ilości odpadów. Urządzenie charakteryzuje się tym, że bele o masie do 50 kg łatwo dają sie przemieścić dzięki dołączonemu wózkowi. Co ważne maszyna zabiera bardzo mało miejsca, ledwie pół metra kwadratowego powierzchni.

Cykl jej pracy osiąga odbywa się w przeciągu 30 sekund. Siła nacisku, to 3 tony. Otwór załadowczy przyjmuje parametry 700 mm szerokości oraz 450 mm głębokości. Waga beli, to maksymalnie 40 kg dla makulatury i 70 kg dla folii.

belownica Orwak3410


W przypadku ostatniej i najmłodszej z belownic – Orwak 3410 - warto wiedzieć, że zajmuje ona ok. 1,5 mkw. powierzchni podłogi. Długość pełnego cyklu pracy wynosi 35 sekund. Otwór załadowczy ma szerokość 1200 mm oraz głębokość 554 mm. Siła nacisku wynosi 24 tony. Jeśli chodzi o wymiary beli, to są one następujące: szerokość 1200 mm, głębokość 800 mm, wysokość 1000 mm. Waga beli, to w przypadku makulatury maksymalnie 300 kg, a w przypadku folii do 450 kg. Poziom hałasu sięga maksymalnie 59,5 decybeli. Całkowita waga urządzenia wynosi 1440 kg.

Model 3410 został też wyposażony w kołowo-zatrzaskowy system otwierania i zamykania dolnych drzwi. Nowy mechanizm umożliwia operatorowi stopniowe otwieranie drzwi. Odbywa się to w sposób w pełni kontrolowany nawet w przypadku silnie sprężynujących materiałów. Z kolei system zamykania górnych drzwi zastosowany w belownicach daje szansę zamknięcia drzwi poprzez pchnięcie ich w dowolnym miejscu.

Wszystkie modele Orwak przeznaczone są do takich odpadów jak: opakowania plastikowe typu butelki PET oraz kanistry, papier, folia plastikowa, taśmy z tworzyw sztucznych, odpady wilgotne, puszki metalowe oraz odpady mokre.

Orwak jest światowym liderem w zakresie systemów prasowania i belowania odpadów u źródła. Projektuje, produkuje i dystrybuuje urządzenia do prasowania i belowania odpadów. W naszym kraju firma ma siedzibę w Łodzi.
W Poznaniu na targach Pakfood będzie obecna w pawilonie 5 na stoisku 119.

Czytaj więcej:
Maszyny 548
Prasy 13