Firma Techno z prasami do odpadów

Firma Techno z prasami do… Z nowoczesnymi prasami do opadów można się było zapoznać na stoisku firmy Techno z Wrocławia podczas niedawnych targach Taropak.

Techno, to firma z blisko 20-letnim doświadczeniem. Zajmuje się sprzedażą folii miękkich z tworzyw sztucznych, opakowań foliowych i urządzeń pakujących. Jest ponadto producentem woreczków do pakowania próżniowego z folii barierowych PA/PE, woreczków do pakowania artykułów spożywczych i przemysłowych z folii LDPE, HDPE, PP i poliolefinowych z nadrukiem indywidualnym lub standardowym. Jej ofertę uzupełniają też prasy do odpadów Ekopack.

Spółka dysponuje kilkoma rodzajami urządzeń, które nadają się do różnego zastosowania i wykorzystania ich przez szereg użytkowników.

Dla przykładu pierwszy z modeli Ekopack może być stosowany wszędzie tam, gdzie konieczne jest prasowanie materiałów odpadowych ze względu na ich większe ilości. Tym samym więc Ekopack 40 może być wykorzystywane w różnego rodzaju magazynach, niewielkich domach handlowych, punktach skupu surowców wtórnych, sklepach i supermarketach, restauracjach, szpitalach, bankach. Charakteryzuje się dość wytrzymałą konstrukcją i małymi rozmiarami. Do jego obsługi wystarczy jedna osoba.

Prasy Ekopack w ofercie firmy Techno

Jakie konkretnie zalety przynosi używanie Ekopack 40?

Wykonywane przy jego użyciu prasowanie umożliwia znaczne obniżenie kosztów związanych z usuwaniem odpadów i co więcej nawet 20-krotnie redukuje miejsce potrzebne na składowanie materiału odpadowego. Pozwala również selekcjonować odpady przy wykorzystaniu kilku wymiennych kontenerów przeznaczonych na odpady różnego rodzaju. Dodatkowo za sprawą wyposażenia w specjalne uchwyty na worki foliowe sprzęt umożliwia prasowanie materiałów drobnych, mokrych oraz odpadów o nieprzyjemnym zapachu.

Prasa do odpadów Ekopack 40 składa się z dwóch części. Pierwszą z nich stanowi prasa właściwa zawierającą mechanizm prasujący z elektroniczną kontrolą maksymalnej siły prasowania, gwarantującą efektywne prasowanie materiału odpadowego. Druga to z kolei ruchomy kontener pozwalający segregować materiał odpadowego. Liczba wykorzystywanych tu kontenerów powinna zależeć od liczby rodzajów segregowanych materiałów odpadowych. Prasa umożliwia pracę w dwóch cyklach: prasowania wstępnego oraz prasowania ostatecznego mającego na celu ściśnięcie materiału i ręczne związanie go taśmami wiążącymi.

Jeśli chodzi o dokładne parametry prasy, to masa pakietu wynosi tu 80 kg, szybkość cyklu prasowania osiąga 40 sek., a masa prasy z kontenerem sięga 290 kg.

To pierwszy z typów pras Ekopack. Drugi skierowany jest do przedsiębiorstw wytwarzających bardzo duże ilości odpadów.

Przy takim natężeniu pracy najlepsze są hydrauliczne prasy do odpadów. Te modele Ekopack oferowane przez Techno mogą być wykorzystywane m.in. w składnicach skupu surowców wtórnych, hipermarketach, szpitalach. Ich siła prasowania sięga 10 i 20 ton.

Sercem tego typu urządzeń jest prasa przemieszczająca się w pozycji poziomej na dwóch szynach. Prasowanie odbywa się poprzez hydrauliczny tłok o regulowanej sile nacisku. Komora o solidnej konstrukcji jest załadowywana od góry i opróżniana przez przednie drzwi. Bele mogą być wiązane dwu lub czterokrotnie paskami PE lub drutem. Prasy te występuje w wersji jedno- i dwukomorowej, a szybkość cyklu ich prasowania osiąga poziom 15 - 20 sekund.

Firma Techno na targach Taropak 2008

Przedsiębiorstwa mające średnie i duże potrzeby w zakresie prasowania odpadów sięgać powinny natomiast po hydrauliczne prasa Ekopack B100 o sile prasowania 10 ton. Również tutaj prasa właściwa przesuwa się w pozycji poziomej na dwóch szynach. Szybkość cyklu prasowania takich pras to 20 sekund. Jeśli chodzi natomiast o masę prasy z kontenerem, to przy jednej komorze jest to 530 kg, a przy dwóch komorach 820 kg.

Czytaj więcej:
Prasy 13
Maszyny 548