Firma Tederic pokazuje swoje wtryskarki na targach w Polsce i zagranicą

Firma Tederic pokazuje swoje… Wtryskarki firmy Tederic były jednymi z najciekawszych maszyn zaprezentowanych podczas Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K2007, które w ostatnim tygodniu października odbyły się w niemieckim Düsseldorfie.

Tederic Machine Manufacture, to chińsko - brytyjska spółka joint – venture. Jej wtryskarki o sile zamknięcia 80 - 3800 ton działają już w blisko 40 krajach na całym świecie, także w Polsce, gdzie od trzech miesięcy dystrybucją tej marki zajmuje się spółka Amatex. Robi to bardzo aktywnie, czego dowodem jest m.in. jej udział w październikowych targach Eurotool, które miały miejsce w Krakowie.

Czego dotyczyła targowa prezentacja związana z maszynami Tederic, które zaprezentowano zarówno w Düsseldorfie jak i Krakowie?

Podczas obydwu ekspozycji przedstawiono m.in. wtryskarkę serii TRX o sile zwarcia 140 ton. Jest to jedna z nisko kosztowych maszyn, nadających się do taniej produkcji nieskomplikowanych detali z tworzyw sztucznych.

- Wtryskarki Tederic, to urządzenia klasy standard, które pozwalają na tanią produkcję nieskomplikowanych technicznie i technologicznie elementów z tworzyw sztucznych. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem dla firm, które poszukują ekonomicznych maszyn do wielkoseryjnej produkcji – tłumaczyli przedstawiciele firmy.

Czym cechują się wtryskarki marki Tederic?

Posiadają one podwójny pięciopunktowy system kolanowy z ujemnym kątem blokowania, sztywne płyty zaprojektowane przy użyciu metody elementów skończonych, które pozwalają na uzyskanie wydłużonej żywotności oraz samosmarujące tuleje w układzie zamykania.

Dysponują też przetwornikami liniowymi na wtrysku, zamykaniu i wyrzutniku, automatyczną regulacją wysokości formy zgodnie z wstępnie ustalonym ciśnieniem zamykania oraz mechanicznym, elektronicznym i hydraulicznym zabezpieczeniem zamykania formy. Cechuje je również podwójne prowadzenie układu plastyfikacyjnego z dyszą otwartą, które pozwala na osiągnięcie równowagi oraz specjalnie zaprojektowany zaazotowany ślimak dla PE, PC, PVC, PET.

wtryskarka Tederic


Jeśli chodzi o budowę układu wtryskowego, to w przypadku modelu Tederic TRX 140, średnica ślimaka wynosi 40, 45, 50 mm, stosunek długości do średnicy (L/D) ślimaka 22,5, 20, 18,8. Objętość wtrysku osiąga wartości 221, 280, 319 cm sześciennych, gramatura wtrysku 201, 255, 290 gram, a prędkość wtrysku 104, 131, 149 cm sześciennych na sekundę. Dalsze parametry techniczne przedstawiają się następująco: ciśnienie wtrysku 2010, 1590, 1400 bar, skok ślimaka 176 mm, prędkość obrotowa 0 - 198 obrotów na minutę.

Czas teraz na przybliżenie specyfikacji układu zamykania, w który wyposażona jest wtryskarka TRX 140. Skok zamykania maszyny to 400 mm, przestrzeń między kolumnami wynosi 410 x 410 mm, maksymalna wysokość formy osiąga wartość 400 mm, a minimalna 160 mm, ponadto wyrzutnik posiada pięć trzpieni.

Omawiając wtryskarki Tederic trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że w ich przypadku istnieje duża łatwość dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Czytaj więcej:
Targi 1280