Flexpol z medalem targów Taropak

Flexpol z medalem targów Taropak…
Folia Quintex KF 35 firmy Flexpol znalazła się w gronie wyróżnionych produktów podczas targów Taropak. W ocenie jurorów cechuje się na tyle dużą innowacyjnością, że zasłużyła na Złoty Medal Taropaku.

Quintex jest to pięciowarstwowa nieorientowana folia polipropylenowa. Jak informuje jej producent folia cast wykazuje wysoki stopień elastyczności, miękkości, a także wysoką wytrzymałość na rozdarcie i przebicie. Charakteryzuje ją duża stabilność termiczna i bardzo duża wytrzymałość zgrzewu. W pierwszej kolejności nadaje się do produkcji woreczków do chleba, warzyw, owoców i tekstyliów.

Bardzo korzystną właściwością folii Quintex jest możliwość tworzenia laminatów z innymi foliami. Odpowiedni dobór właściwości poszczególnych warstw laminatu pozwala na optymalny dobór jego końcowej barierowości lub wytrzymałości mechanicznej potrzebnej do pakowania danego produktu.

Stoisko firmy Flexpol na targach Taropak 2008

Najbardziej rozpowszechnionym laminatem folii cast jest laminat z folią BOPP do pakowania makaronów.

Wyższość pięciowarstwowej folii cast nad jej uboższą trójwarstwową odmianą polega na zaoferowaniu szerszego asortymentu folii o znacznie korzystniejszych własnościach, niezbędnych do danego rodzaju opakowań lub lepiej przetwarzających się na danego typu urządzeniach przetwórczych.

Jeśli chodzi o konkretną odmianę tej folii, czyli nagrodzoną folię Quintex KF, to do jej właściwości należy m.in. możliwość perforacji strefowej, bardzo dobra zgrzewalność, doskonały dostęp powietrza do pakowanego wyrobu, co chroni wnętrze opakowania przed wilgocią.

Przywołując parametry perforacji należy wspomnieć, że jest to perforacja naprzemienna; margines bez perforacji ustalany jest każdorazowo w konkretnym zamówieniu, choć folia perforowana jest dostępna również w opcji bez marginesu. Średnica wewnętrzna otworów to 1 mm, a gęstość otworów: 5-10 sztuk na 100 mm kw. Dopuszcza się wspomniane strefowe perforowanie folii. W przypadku perforacji strefowej niezbędne jest określenie rozmieszczenia stref perforowanych i nieperforowanych.

Flexpol to jedyny producent w naszym kraju, który wytwarza pięciowarstwowe folie wylewane, czyli właśnie te pod nazwą handlową Quintex. W tej chwili Flexpol jest w stanie dostarczyć swoim odbiorcom ponad 1,2 tys. ton folii polipropylenowych miesięcznie. W związku z planowanym na przyszły rok zwiększeniem wydajności linii produkcyjnej do folii wylewanych ilości te w znaczący sposób jeszcze wzrosną.

Czytaj więcej: Nagrody 227 Folia 333 Targi 1046

brak
 

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach

Polska