Folia PP-LLDPE dla branży napojów

Folia PP-LLDPE dla branży…
Nowy materiał opracowany przez spółkę SABIC stanowi połączenie polipropylenu i liniowego polietylenu niskiej gęstości. Produkowane w Gelsenkirchen tworzywo przeznaczone jest do produkcji folii stretch przeznaczonej głównie dla branży napojów i jest to - jak podaje SABIC - jedno z pierwszych rozwiązań tego typu w Europie. Folia produkowana przy użyciu tworzywa charakteryzuje się dużą wytrzymałością (o 12 proc. większą niż w konwencjonalnych rozwiązaniach) i dobrze się sprawdza w transporcie do zabezpieczania ciężkich ładunków.

- Jesteśmy dumni z możliwości wsparcia naszych klientów podczas transportu towarów dzięki naszej unikalnej mieszance PP i LLDPE, która zapewnia produkowanej folii równowagę między zwiększoną wytrzymałością, przejrzystością a zredukowaną grubością - mówi Lucio Baccaro z firmy SABIC. - Nasze rozwiązanie do produkcji przemysłowych folii stretch pozwala na dobrą stabilizację i ochronę ładunków.

Dzięki połączeniu właściwości PP i LLDPE produkowane folie są bardzo konkurencyjne wobec dotychczasowej oferty rynkowej. Szczególnie istotna jest poprawa właściwości mechanicznych przy jednoczesnym obniżeniu zużycia surowca. W ten sposób odbiorcy końcowi mogą zabezpieczać swoje ładunki w jednocześnie bezpieczny i efektywny sposób.

Wysoka przezroczystość zapewnia widoczność zawartości i łatwy odczyt kodów, co ma duże znaczenie zarówno podczas transportu, jak i późniejszej ekspozycji napojów w sklepach.

Nowe rozwiązanie może także znaleźć zastosowanie w branży budowlanej do zabezpieczenia ciężkich ładunków umieszczonych na paletach.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska