Francuskie firmy na targach Taropak

Francuskie firmy na targach…
Bogatą ofertę francuskich firm z branży opakowaniowej zobaczymy podczas zbliżających się targów Taropak. Tamtejsze przedsiębiorstwa podczas największej w naszym kraju imprezy dla przemysłu opakowaniowego pokażą maszyny pakujące.

Organizowany co dwa lata przez Międzynarodowe Targi Poznańskie Taropak rozpocznie się 15 września i potrwa cztery dni. Weźmie w nim udział liczne grono wystawców z Francji. Większość z nich działa na polskim rynku od kilkunastu lat.

Pierwszą z firm znad Sekwany, których ofertę poznamy w Poznaniu będzie spółka Cermex. Należy ona do Grupy Sidel - Tetra Pak i specjalizuje się w maszynach pakujących końca linii. Jest obecna na naszym rynku od 1993 r. i dostarcza tu m.in. pakowaczki zbiorcze w pudła kartonowe oraz typu wrap-around, pakowaczki w folię termokurczliwą, systemy paletyzacji oraz kompletne linie pakowania zbiorczego. Każdego roku dwa zakłady produkcyjne Cermex opuszcza 400 maszyn. Na świecie zainstalowanych jest już w tej chwili ok. 10 tys. urządzeń firmy.

Urządzenie francuskiej firmy Serac

Już od 15 lat maszyny i linie pakujące oraz technologiczne dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego, chemicznego i farmaceutycznego dostarcza do Polski firma ECP Maszyny Pakujące. Wraz z ECP na jednym stoisku obecna będzie również firma Perrier, która jest producentem monobloków rozlewczych i płuczek dla przemysłu spirytusowego. Doklądnie w tym miejscu możłiwe będzie zaznajomienie się z ofertą spółki Posimat. Specjalizuje się ona w ustawianiu na liniach rozlewniczych butelek z tworzyw sztucznych.

Kolejna z firm, której urządzenia zostaną zademonstrowane w Poznaniu to Clextral. Jest to producent ekstruderów dwuślimakowych, suszarni i urządzeń peryferyjnych. Clextral dostarcza kompletne linie technologiczne do produkcji zbożowych produktów śniadaniowych, snacków i chrupek, produktów koekstrudowanych, pieczywa chrupkiego, karm i dla ryb, odżywek baby-food i dodatków dla przemysłu spożywczego.

Francuską reprezentację zwieńczą takie spółki jak Serac oraz GMA Packaging.

Grupa Serac specjalizuje się w produkcji napełniarek-zamykarek do butelek i kubków dla produktów płynnych. Oferuje kompletne linie rozlewnicze dla przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego oraz farmaceutycznego i weterynaryjnego. Natomiast GMA Packaging posiada liczne linie produkcyjne do pudełek i artykułów kartonowych jednorazowego użytku takich, jak wytłaczane na gorąco pudełka do serów topionych, składane pudełka do serów miękkich typu camembert, tacki i talerze.

Czytaj więcej: Targi 983 Maszyny 494