Frederique van Baarle pokieruje jednostką High Performance Materials firmy Lanxess

Frederique van Baarle pokieruje…

Z dniem 1 czerwca br. Frederique van Baarle (48) obejmie stanowisko szefa jednostki biznesowej High Performance Materials w grupie chemicznej Lanxess.

Portfel jednostki obejmuje głównie wysokowydajne tworzywa sztuczne dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Obecnie Holenderka kieruje działem globalnych zakupów i logistyki. Frederique van Baarle zastąpi na nowym stanowisku Michaela Zobela, który od 1 czerwca przejmie zarządzanie filią Lanxess Saltigo.

- Udało nam się pozyskać doświadczonego i odnoszącego sukcesy menedżera do prowadzenia naszej działalności w branży tworzyw sztucznych. Jako wieloletni menedżer ds. marketingu i sprzedaży w High Performance Materials, doskonale zna ten biznes - powiedział Hubert Fink, członek zarządu Lanxess.

Frederique van Baarle rozpoczęła karierę w branży chemicznej w holenderskim Royal DSM w 2000 r. Pracę w koncernie Lanxess rozpoczęła w 2011 roku i od tego czasu piastowała różne stanowiska w działach sprzedaży i marketingu w jednostkach biznesowych High Performance Elastomers (obecnie Arlanxeo) i High Performance Materials. Od grudnia 2018 roku van Baarle kierowała globalnym działem zakupów firmy.

frederique-van-baarle

Frederique van Baarle z dniem 1 czerwca br.  przejmie stanowisko szefa jednostki biznesowej High Performance Materials koncernu Lanxess. Zdjęcie: Lanxess AG

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska