Frigel otwiera nowy oddział w Polsce

Frigel otwiera nowy oddział…

Na początku kwietnia br. grupa Frigel ogłosiła otwarcie nowej filii w Polsce jako kolejny ważny krok w swojej strategii globalnego wzrostu. Włoski Frigel, znany na arenie międzynarodowej producent systemów chłodzenia procesowego, posiada prawie 60 lat doświadczeń w dziedzinie innowacyjnych i wysokowydajnych systemów chłodzenia. Firma jest pionierem koncepcji inteligentnego chłodzenia procesowego.

Inwestycja pozwoli grupie bezpośrednio reagować na zapotrzebowanie polskiego rynku na inteligentne systemy chłodzenia procesowego w przemyśle tworzyw sztucznych, napojowym i odlewniczym.

Frigel produkuje i sprzedaje zintegrowane systemy chłodzenia składające się z poszczególnych elementów, takich jak chłodnia adiabatyczna Ecodry, mikrochłodziarki i regulatory temperatury Microgel, regulatory temperatury Thermogel i agregaty kaskadowe Multistage, a także pełną gamę przemysłowych agregatów chłodniczych, urządzeń pompujących i filtracyjnych.

- Zawsze uważaliśmy Polskę za jeden z kluczowych rynków przemysłowych w Europie. Dzięki dużej populacji, rozwijającej się gospodarce i bardzo przyjaznemu klimatowi biznesowemu, wierzymy, że Polska ma potencjał do dalszego rozwoju w przyszłych latach aby stać się wiodącym krajem na terenie centralnej i wschodniej Europy - mówi dyrektor generalny Frigel, Duccio Dorin. - Ta spółka pozwoli nam usprawnić działalność i lepiej obsługiwać naszych klientów w Polsce, gwarantując ciągłe i znacznie szybsze lokalne wsparcie i usługi.

Działania mają miejsce w Wielgolesie Brzezińskim i będą wspierać trzy główne sektory przemysłowe: tworzywa sztuczne, napoje i odlewnictwo metali. Dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych sprzedaż urządzeń Frigel wspierać będzie firma Kanitech, Forma Sp. z o. o. będzie odpowiadać za rynek opakowań, zaś za branżę odlewniczą - przedsiębiorstwo Metals Minerals.

Nowa spółka będzie wspierać lokalnie usługi sprzedaży i obsługi posprzedażowej: od projektowania, sprzedaży wewnętrznej i logistyki, uruchomienia, instalacji i rozruchów po szkolenia i obsługę techniczną oraz lokalny magazyn nowych urządzeń i części zamiennych.

Obecnie grupa Frigel obejmuje następujące oddziały: Frigel Firenze S.p.A, Frigel North America Inc., Frigel Asia Pacific Company Ltd, Frigel Latino America Ltda, Frigel GmbH, Frigel Intelligent Cooling Systems India Pvt. Ltd., Green Box s.r.l.

frigel-polska

Źródło: KaniTech

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe
 

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe, systemy do kontroli wydajności linii wytłaczania, urządzenia do rozładunku big-bagów i oktabin, mieszadła zewnętrzne

Polska

Reportaże

Forum