Gastop-Flex firmy Ampacet w finale konkursu Plastics Recycling Awards Europe

Gastop-Flex firmy Ampacet…

Gastop-Flex firmy Ampacet znalazł się w finale konkursu Plastics Recycling Awards Europe 2023 w kategorii „Product Technology Innovation of the Year” („Największa innowacja roku w zakresie technologii produktów”). Gastop-Flex należy do oferty Ampacet R3 Sustainable Solutions obejmującej innowacyjne produkty, które pomagają chronić nasze środowisko.

Zwycięzców poznamy 11 maja podczas targów Plastics Recycling Show w Amsterdamie.

Właściwości barierowe poliolefinowych opakowań elastycznych są zwykle wzmacniane przez zastosowanie grubszych opakowań, koekstruzji materiału barierowego lub laminatów wielomateriałowych. Opakowania o większej grubości nie są jednak optymalne z punktu widzenia efektywności wykorzystania zasobów materiałów opakowaniowych, zwłaszcza w czasach, gdy właściciele marek zobowiązują się do zmniejszenia ilości tworzyw sztucznych wykorzystywanych w swoich opakowaniach. Laminaty wielomateriałowe często nie nadają się do recyklingu odpadów opakowaniowych.

Gastop-Flex jest przeznaczony do stosowania w jednowarstwowych i wielowarstwowych foliach polietylenowych ogólnego przeznaczenia i barierowych, produkowanych na konwencjonalnych wytłaczarkach, jak również na liniach do folii MDO (Machine Direction Orientation).

ampacet-gastop-1


Dodanie Gastop-Flex zmniejsza przepuszczalność tlenu i pary wodnej do 60% wartości początkowej. Koncentraty Ampacet Gastop-Flex umożliwiają produkcję opakowań wysokobarierowych, przy zachowaniu zawartości EVOH (alkohol etylowinylowy) poniżej 5%, zgodnie z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym. Umożliwiają one również zmniejszenie wymiarów opakowań ogólnego przeznaczenia w celu zmniejszenia ich wagi, bez wpływu na przenikanie pary wodnej.

Więcej informacji na temat Gastop-Flex można uzyskać, wysyłając e-maila na adres marketing.europe@ampacet.com

Odwiedź nas na targach Interplas, 26-28 września (Birmingham, Wielka Brytania), Stoisko F50 Hala 4.